MTSO İLE MESİAD, MERSİN VE ÇUKUROVA’YI KONUŞTU

MTSO İLE MESİAD, MERSİN VE ÇUKUROVA’YI KONUŞTU

MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, MESİAD Başkanı Hasan Engin’i ziyaret ederek kent ve bölgesel yatırımları görüştü.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO meclis üyesi Cihat Gündoğar ile birlikte Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin’i ziyaret etti.

Ziyarette kentsel dönüşüm, imar planları, yeni yatırımlar, bölgesel yatırımlar, Çukurova Bölgesel Havalimanı, iş dünyasının sorunları, Konteyner Limanı,  Korona virüsün etkileri ve ekonominin son durumu konuşuldu.

Kentimizin geleceği ve ülkemizin kalkınması için birlikte hareket etmenin önemine değinen MESİAD Başkanı Engin, “Kentimizin ve bölgemizin sorunlarının çözümü için birlikte hareket ederek, yan yana gelmeliyiz. Bu anlamda MTSO başta olmak üzere yerel yönetimler ve STK’lar ile işbirliği içerisinde çalışmaya hazırız. Kentimize katkı sunan herkesin ve her kesimin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

MTSO Başkanı Kızıltan, “Kentimizde uzun zamandır lobi faaliyetlerinin oluşturulması konuşuluyor. Uzun süre bunun sıkıntısını yaşadık. Son zamanlarda yerel yönetim ve STK’larımız ile bu sıkıntıyı giderdik. İş dünyamızın sıkıntılarının ne olduğunu, Mersin ile ilgili yatırımların akıbeti konusunu, ihtiyaçlarımızı doğrudan söyleyebilir hale geldik. Bu birlikte hareketin sürdürülmesi kentimizin yararına olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.