MESİAD BAŞKANI HASAN ENGİN MERSİN LOJİSTİK VE TAŞIMACILIK FUARI AÇILIŞINA KATILDI

MESİAD BAŞKANI HASAN ENGİN MERSİN LOJİSTİK VE TAŞIMACILIK FUARI AÇILIŞINA KATILDI

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, CNR Expo Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı açılış törenine katıldı.

 

Fuarın açılış töreninde; MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, CHP Mersin Milletvekilleri Av. Alpay Antmen ile Cengiz Gökçel, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem çok sayıda kent protokolü ve katılımcı yer aldı.

 

Protokol üyelerinin konuşmaları sonrasında kurdele kesme töreni gerçekleşti ve MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve protokol üyeleri fuar alanında bulunan firmalara ziyarette bulundular.

 

CNR Expo Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı’ nda düzenlenen panelde konuşmacı olarak yer alan MESİAD Başkanı Hasan Engin, kentin gündeminde yer alan Ana Konteyner Limanı’ na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Engin; “MESİAD olarak daha önce de dile getirdiğimiz gibi kentimizin gelişmesinin anahtarı olan Ana Konteyner Limanı’nın Mersin’ de yapılması gerektiğini biliyoruz. MTSO ve kentteki dinamiklerle yerinde incelemelerde bulunduğumuz, her platformda çekinmeden ifade ettiğimiz gibi yine söyleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Ana Konteyner Limanı’ nın Mersin’ e yapılmasının elzem olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmasında Çukurova Bölgesel Havalimanı’ na da değinen Başkan Engin, Marmara havzasının neredeyse dolduğunu, ulaşım problemi ile karşılaşıldığını belirterek Çukurova havzasının Marmara havzasına alternatif olduğunu vurguladı. 2013 yılında ihale edilen Çukurova Bölgesel Havalimanı projesinin o dönem belli imkansızlıklar nedeniyle tamamlanamadığını belirtti. Konuşmasına devam eden Engin şunları söyledi: “Çukurova Bölgesel Havalimanı ihalesini alıp proje çalışmalarını yürüten firma şu an altyapı çalışmalarını tamamlamış durumdadır. Yol çalışmalarının da devam ettiği yönünde bilgilerimiz var. Yaşanılan tüm olumsuzluklara rağmen Çukurova Bölgesel Havalimanı’ nın kısmi açılışının 29 Ekim tarihinde gerçekleşeceği söylenmektedir. Kentimiz için tüm projelerin destekçisiyiz” dedi.

 

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, fuarın ve panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.