MERSİN SANAYİCİLERİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

Önceki gece Mersin’de terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu polis memurumuz Sedat Gezer şehit oldu. 1 polisimiz ve sivillerin de yaralanmasına sebep olan bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

 

Yıllardır dile getirdiğimiz gibi her türlü şiddete karşıyız. Birlik ve beraberliğimizi bozarak, toplumsal huzursuzluk yaratmaya çalışanlar bilmelidir ki Anadolu insanı birçok defa bu oyunları boşa çıkarmıştır.

 

İnsan hakları ve demokrasi değerleri ile bağdaşmayan, sonuçları insan haklarına ve halkın iradesine aykırı olan her türlü saldırıya bugüne kadar karşı çıktığımız gibi ; bundan sonra da karşı çıkacağız.

Ülkemiz terör örgütleri ve çeşitli saldırılara karşı yıllardır birbirine kenetlendiği gibi bundan sonra da yan yana ve dik duracaktır.

 

Çağırıldığında gidip ifade verebilecek olan Fahri Üyemiz ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş’in evine yapılan operasyon ile gözaltına alınması yerine ifadeye çağrılmasını arzu ederdik.

 

Yıllardır devletin çeşitli kurumları ile iletişimi güçlü olan, birçok kademede adil, herkesi kucaklayan ve şeffaf yönetim anlayışı benimseyen Bedrettin Gündeş’in bu saldırı ile herhangi bir bağının olmadığını kanıtlanarak serbest bırakılmasını ümit ediyoruz.

 

Şehit polisimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ülkemizin de bir daha böyle saldırılara maruz kalmamasını diliyor, bu hain saldırıyı ve her türlü şiddeti lanetliyoruz.

 

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.