GÜNDOĞDU, 23 NİSAN’I KUTLADI

MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu özel gün, Türkiye’nin geleceğine dair umutlarımızı ve kararlılığımızı pekiştiriyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu bayramda, çocuklarımızın neşesini, umutlarını ve enerjisini her zamankinden daha fazla önemsiyoruz. Onların geleceğe yön verecek olan güç olduğunu bilmek, hepimize sorumluluk yüklüyor.
Cumhuriyetimizin en önemli yapı taşı olan ‘Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözünün vücut bulduğu TBMM, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çok zor şartlarda, büyük özveri ve emekle oluşturulmuştur. Milli mücadele şartlarında dahi hedeflediği laik cumhuriyet yolunda yürümekten vazgeçmeyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, o şartlar altında TBMM’yi toplayarak Türkiye Cumhuriyeti’nin ayak seslerini tüm dünyaya duyurmuştur.
Ulu Önder Atatürk, 1929 tarihinde ise bu kutlu günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir. Bu anlamda dünya çocuklarına bayram hediye eden ilk ve tek önder olarak dünya sahnesinde bir kez daha yer edinmiştir. Çocuklarımıza özgür, bağımsız ve laik bir cumhuriyet bırakmak, onlara cumhuriyetimizin faziletlerini öğretmek, göstermek ve hatırlatmak da hepimizin görevidir.
Bu ülkeyi ve TBMM’ni bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, rahmet ve minnetle anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.
Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.