SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI EŞİTLİK İÇİN YÜRÜDÜ

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI EŞİTLİK İÇİN YÜRÜDÜ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Belediyesi, Akdeniz Belediyesi, Mezitli Belediyesi, Toroslar Belediyesi, Odalar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak amaçla işbirliği içinde bir araya gelerek Mersin’ de ve Türkiye’ de bir ilk olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Gece Yürüyüşü” dün gerçekleştirildi.

Etkinliğe; MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve MESİAD üyeleri, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli, Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Sevgi Uğurlu, Akdeniz Belediye Başkan Vekili Gökmen Akyürek, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan katılım sağladı.

Etkinlik paydaşı Oda ve STK’ lar olan; MTSO, MTOSB, TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu, Mersin GİAD, ÇUGİDER, TUİOSB, TÜGİAD, MERYAD, GİŞKAD, TURAB, TISİAD üyeleri ile Mersin halkının yoğun ilgi gösterdiği “Gece Yürüyüşü” Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Mersin İdman Yurdu Meydanı’ nda başlayıp, Özgecan Aslan Barış Meydanı’ na kadar devam etti.

Katılımcılar, “Dünyayı Eşitlemeye Var Mısın?” sloganı ile kadın-erkek ayrımı yapmadan eşitlik anlayışı doğrultusunda alın fenerleri ve sloganlı t-shitleri ile geceyi aydınlattılar.

Yürüyüşün bitiş noktası olan Özgecan Aslan Meydanı’ nda “Eşitlik” halayı çeken katılımcılar; kardeşlik, birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.