MESİAD BAŞKANI GÜNDOĞDU, TIP BAYRAMINI KUTLADI

MESİAD BAŞKANI GÜNDOĞDU, TIP BAYRAMINI KUTLADI

Son yıllarda sağlık sektörünün en önemli sektör haline geldiğini belirten MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu, “Her bireyin hakkı olan sağlıklı yaşam için emek veren bütün sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım” dedi.

Son yıllarda yaşanan hastalık ve salgınlar neticesinde sağlık sektörünün öneminin bir kez daha anlaşıldığını aktaran Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Gündoğdu, “Sağlıklı bireylerin yetişmesi yarınları garanti altına almaktır. Toplum sağlığını korumak amacıyla ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle çalışan hekimler, insan ve toplum sağlığı için emek vermektedir. Başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanları zor koşullarda ‘önce insan, önce sağlık’ şiarıyla insanlığa hizmet eden kahramanlardır. Salgın, deprem ve her türlü afetlerde yardıma ilk koşan gruplar arasında sağlık çalışanları olmuşlardır” dedi.

“Fedakarca insanların yanında olan, insan hayatını kolaylaştırmak ve sağlığına kavuşturmak için büyük emek veren hekim ve sağlık personellerine görevleri başında kolaylık sağmak hepimizin görevidir” diyen Gündoğdu, “14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle görevi başında şehit düşen ve ebediyete irtihal eden sağlık çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.