BAŞKONSOLOS MENDELİ’DEN MESİAD’A ZİYARET

BAŞKONSOLOS MENDELİ’DEN MESİAD’A ZİYARET

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Zalihe Mendeli, MESİAD’ı ziyaret ederek, yeni göreve gelen Adnan Gündoğdu ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini iletti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ticari ve sosyal ilişkilerin ele alındığı ziyarette Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Gündoğdu, “İki ülke arasındaki iyi ilişkilerin fiziki giriş-çıkış kapısı Mersin’dir. Bu nedenle karşılıklı olarak her yönlü ilişkilerimizi en üst seviyede tutmalıyız. Konya-Karaman-Mut-Taşucu otoyolunun gündeme getirilip bitirilmesi özellikle ticari faaliyetlerin geliştirilmesinde çok önemli rolü olacaktır” dedi.

Mersin’in Kuzey Kıbrıs için çok önemli bir kent olduğunu kaydeden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Zalihe Mendeli, Mersin’den deniz otobüsleri ile Kıbrıs’a yolcu taşımanın özellikle turizm ilişkilerini artıracağını, elverişli iklimi, doğal plajları, önemli konaklama tesisleri ve ulaşım kolaylıkları nedeniyle tercih edilen turizm alanlarının daha da canlanacağının altını çizdi.

Mendeli, “KKTC-Türkiye arasındaki alternatif seyahat imkanları ülke ekonomisine katkı sunmanın yanında ikili ilişkilerin pekişmesinde de önemli rol oynayacaktır” dedi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.