İstihdam Fabrikası proje kapanış toplantısı yapıldı

MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu, İstihdam Fabrikası proje kapanış toplantısına katıldı.
MESİAD’ın katkılarıyla Tarsus Üniversitesi, Tarsus Kaymakamlığı, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Uluslararası Nakliyeciler Derneği, Koluman Motorlu Araçlar ve Erman Lojistik’in paydaşlığı ile hayata geçirilen ve otomotiv, metal-makine endüstrileri ve lojistik sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılayacak ‘İstihdam Fabrikası’nın kapanış toplantısı Tarsus Üniversitesi Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksek Okulu’da yapıldı. Toplantıya; MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu’nun yanı sıra Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın,  Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Koluman Motorlu Araçlar İcra Kurulu Şube Temsilcisi Bahattin Uzadalı, Erman Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz ve Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Deniz katıldı.
Proje kapsamında yapılan çalışmalar, atılması gereken adımlar ve eğitim kalitesinin daha yukarılara taşınması için yapılması gerekenler üzerine sohbet edildi.
Gençlerimiz iş aramak zorunda kalmayacaktır
Projenin genç kuşakların istihdamı ve sanayicilerin ara eleman sorununu çözmek için önemli olduğunu aktaran MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu, “Toplumların gelecekleri genç bireylerdir. Bizler de gençlerimizi iş hayatına donanımlı ve nitelikli bir şekilde hazırlamalıyız. Eğitim kadar eğitim sonrası iş hayatındaki olanakları sağlamak da önemlidir. Tarım, Lojistik, Sanayi, Turizm başta olmak üzere birçok sektörde marka haline gelmeye başlayan kentimizin iş ve işçi problemini çözmek için hayata geçirilen istihdam garantili bu proje kapsamında gençlerimiz iş aramak zorunda kalmayacaktır. Aynı zamanda üretim ve hizmet kuruluşlarının da personel ihtiyacı azalacak, faaliyetleri sekteye uğramayacaktır. Bu projemiz ile gençlerimiz, Tarsus Üniversitesi’nde açılacak staj ve iş garantisi olan bölümlerde eğitim görüp mezun olacaklar. MESİAD olarak, bu projede ve ülkemize, vatandaşlarımıza hizmet edecek her projede elimizi taşın altına koymaya, üstümüze düşeni yerine getirmeye hazırız” dedi.
Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.