BAŞKAN ENGİN’İN 10 KASIM MESAJI

Ülkemizin kurtarıcısı ve laik Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde saygıyla ve özlemle anıyoruz.

Kurtuluş Savaşı ile dünyaya örnek olmuş Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürmekte, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma konusunda hedeflerine azim ve kararlılıkla yürümektedir. Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş uygarlık düzeyine eriştirmek hepimizin ortak görevidir.

Büyük bir mücadele sonucunda Cumhuriyet ile taçlandırılan bu toprakları ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Atatürk’ün gösterdiği yol, bizlere ilettiği fikirlerin ışığında; demokrasi, adalet, hukuk ilkelerinden ayrılmayacağız.

Bu düşüncelerle, vefatının 82. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyoruz.

HASAN ENGİN
MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.