BAŞKAN ENGİN: YAPISAL REFORMLAR İLE ÜLKEMİZİ İLERİYE TAŞIMALIYIZ

BAŞKAN ENGİN: YAPISAL REFORMLAR İLE ÜLKEMİZİ İLERİYE TAŞIMALIYIZ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan MESİAD Başkanı Hasan Engin, “Üretim ve sanayileşmenin önünü açacak yapısal reformlar ile ülkemizi ileriye taşımalıyız” dedi.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yayımladığı mesajla kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin işgal altındakii tüm ulusların kurtuluş mücadelesi vermeleri için örnek olduğunu kaydeden Başkan Engin, “Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan Kurtuluş mücadelesi ve Türkiye Cumhuriyeti devleti birçok ülkeye ilham kaynağı olmuştur. Özgürlük ve bağımsızlığından ödün vermeyen Anadolu insanı, işgalci emperyalist güçlere karşı eşsiz bir direniş sergilemiştir” dedi.

“Son zamanlarda ülkemizi ve ekonomimizi hedef alanlara karşı; kucaklaşmalı ve birlikte hareket etmeliyiz diyen Başkan Engin şunları kaydetti: “Birlikte ve yan yana yürüyen, demokrasi ve adalet çizgisinden ayrılmayan bir Türkiye daimi gücünü artıracak; güçlü sanayisi ve güçlü ekonomisi ile dünya standartlarının üzerine çıkacaktır.Üretim ve sanayileşmenin önünü açacak yapısal reformlar ile ülkemizi ileriye taşımalıyız. Kendi doğal kaynaklarımızı kullanarak emperyalist ülkelere muhtaç olmadan üretimimizi arttırmalıyız.

‘Demokrasi ilkesinin en yeni ve akılcı uygulamasını sağlayan hükümet biçimi cumhuriyettir’ sözleri ışığında Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum”

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.