TÜRK BİLİM DÜNYASI CEMİL TAŞÇIOĞLU’NA AĞLIYOR

TÜRK BİLİM DÜNYASI CEMİL TAŞÇIOĞLU’NA AĞLIYOR

Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Türkiye’deki ilk corona virüs hastasını tedavi ederken virüse yakalanan ve tedavi görürken bile “virüs için denenmesi gereken tüm ilaçları üzerimde deneyebilirsiniz” diyen Çapa Tıp Fakültesi Profesörü Cemil Taşçıoğlu’nun tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirerek, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nu büyük saygı ve minnetle andıklarını kaydetti.

Türkiye’nin corona virüse karşı yürüttüğü mücadelenin başkahramanlarının sağlık çalışanları olduğunun altını çizen Başkan Engin, “Corona virüslü hastayı tedavi ederken virüse yakalanarak ilerlemiş yaşı nedeniyle yaşam savaşına yenik düşen ülkemizin değerli bilim insanlarından Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun vefatı bizlere coronavirüse karşı yürütülen mücadelenin başkahramanlarının sağlık emekçileri olduğunu açık bir şekilde göstermiştir. Doktorlarımız, hemşirelerimiz, sağlık yetkililerimiz bu savaşın en önünde her türlü tehlikeyi göze alarak fedakarca çalışıyorlar. Tüm sağlık emekçilerimize bir kez daha teşekkür ederiz” dedi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.