TİCARET BAKAN YARDIMCISI AĞAR, MERSİNLİLERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar, Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nde Mersin Valisi Sayın Ali Hamza Pehlivan ve Mersin’de yerleşik 33 Oda, Borsa, Birlik ve Dernek başkan ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Mersin Ekonomi Platformu Üyeleri ile İstişare Toplantısı’na katılım sağladı. Toplantıya katılan MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu, kentimizin ve MESİAD üyelerinin taleplerini iletti.

Toplantıda, Mersin’de yerleşik sivil toplum kuruluşlarının sorunları detaylarıyla ele alınarak, önümüzdeki dönemde yapılacaklar hakkında istişarelerde bulunuldu. Toplantıda ayrıca, Mersin’de önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi planlanan Mersin Ekonomi Çalıştayı’nın detayları görüşüldü.

Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar, “Mersin, 3 bine yakın ihracatçısı ile 178 ülkeye/gümrük bölgesine yaklaşık 9,7 milyar dolar değerinde ihracat gerçekleştirirken, bu rakamla en çok ihracat hacmine sahip yedinci şehir konumundadır. 2015 yılından beri kesintisiz olarak her yıl ihracatını artıran şehrimiz, küresel çalkantıların yaşandığı, pandemi’nin etkilerinin derinden hissedildiği dönemlerde dahi güçlü ihracat performansını sürdürmüştür” dedi.

Söz konusu toplantının, Akdeniz bölgesinde üretimin, sanayinin, tarımın ve lojistiğin önemli merkezi, ihracat üssü konumundaki Mersin’in, ekonomik gücünün daha da ileri taşınması adına önemli katkılar sağlayacağı değerlendirilmektedir.

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.