MESİAD BAŞKANI HASAN ENGİN’İN 3 OCAK MESAJI

MESİAD BAŞKANI HASAN ENGİN’İN 3 OCAK MESAJI

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Mersin’ in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Engin mesajında; “1.Dünya Savaşı sonrasında, sömürgeci güçlerin işgaline uğramış kentimiz; Türk Milletinin esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya göstererek bağımsızlık meşalesini 3 Ocak 1922 tarihinde bir daha sönmemek üzere yakmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Mersinliler, Mersin’e Sahip Çıkınız” sözünden hareketle; atalarımızın bize bıraktığı bu güzel emanetine birlik ve beraberlik içerisinde ileriye taşıyarak sahip çıktığımızı göstermeliyiz.

Bu duygularla; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum. Mersin’imizin kurtuluşunun 102. Yılını kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.