MESİAD BAŞKANI HASAN ENGİN’ İN 10 KASIM MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde saygıyla ve özlemle anıyoruz.

Asil milletimizin en zor şartlar altında dahi bağımsızlığından vazgeçmeyeceğine inanan, milletimize önderlik ederek ‘Ya istiklâl, Ya ölüm!’ ilkesi ile başlattığı millî mücadeleyi zafere taşıyan ve bu zaferi Cumhuriyet ile taçlandıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkmak, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında onun aziz hatırası önünde göstereceğimiz en büyük saygıdır.

Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığımız ilhamla ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma konusunda MESİAD olarak her zaman üzerimize düşen görevleri yerine getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine kararlılıkla sahip çıkma ve Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak hepimizin ortak görevidir.

Bu düşüncelerle, vefatının 84. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyoruz.

 

Hasan Engin

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.