MESİAD BAŞKANI ENGİN’DEN YENİ YIL MESAJI

Dünya ekonomisindeki krizler ve ticaret savaşları, döviz kurlarındaki hızlı hareketlilikten dolayı yaşanılan zor günlerin birlik, beraberlik ve uzlaşı ile aşılacağına dikkat çeken MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, ülkemizi ileriye taşıyacak çözümler üzerinde odaklanıp işbirliği içinde olunması gerektiğine değindi.

Engin, “Ekonomimizin arzu edilen noktaya ulaşması, toplumsal uzlaşıyla ortak kararlar alınarak gerçekleşecektir. Emtia fiyatlarında istikrarın sağlanması, enflasyonun düşmesi, her türlü kaygı ve kuşkuların ortadan kaldırılmasıyla üretimde istikrar sağlanarak iş dünyasının önü açılacaktır.  Birlikte ve yan yana yürüyen, demokrasi ve adalet çizgisinden ayrılmayan bir Türkiye var olan gücünü de böylece artıracaktır.

Zorlu bir yılı geride bırakacağımız bu günlerde, işletmelerimiz birçok olumsuzluğu geride bırakmayı başarmıştır. Yeni reformlar ve kalıcı yasal düzenlemeler ile sanayicilerimiz ve işletmelerimiz desteklenmeye devam edilmelidir.

Yaşadığımız sorunlar yerine çözümlere odaklanacağımız; üretim ve sanayileşmenin önünün açılacağı, daha çok istihdamın sağlanacağı, kadınların iş dünyasına daha fazla entegre olacağı bir yıl dilemekle beraber 2022 yılında daha güçlü, gelişmiş bir Mersin ve Türkiye temenni ediyoruz.” dedi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.