MERSİN’DE AVRUPA KADINLAR BASKETBOL LİGİ ÖDÜL TÖRENİ HEYECANI YAŞANDI

MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu, Mersin Kültür Merkezi’nde Fiba (Uluslararası Basketbol Federasyonu) tarafından düzenlenen Avrupa Kadınlar Basketbol Ligi ödül törenine katıldı.
İstanbul’dan sonra ilk kez Anadolu’da Mersin’de düzenlenen Avrupa Kadınlar Basketbol Ligi Final 4 kapsamında düzenlenen ödül töreninde FİBA tarafından belirlenen kategorilerde ödül almaya hak kazan sporcu ve antrenörlere ödülleri verildi.
Euroleague Kadın Basketbol müsabakalarında ‘Yılın En İyi Savunma Oyuncusu’ ödülünü Vali Ali Hamza Pehlivan’ın eşi Yıldız Pehlivan tarafından Yvonne Anderson’a verildi.
Diğer kategorilerde ödüller;
Kulüp Mükemmeliyet Ödülü- Casademont Zaragoza’ya,
Yılın Koçu- Rachid Meziane (Villeneuve)’e,
Yılın En İyi Savunma Oyuncusu’ Yvonne Anderson’a,
Yılın En İyi Genç Oyuncusu- Sika Kone (Perfumerias Avenida)’ye,
Yılın En İyi İkinci Beşi- Kennedy Burke (Villeneuve), Valeriane Ayayi (Prag), Yvonne Anderson (Fenerbahçe), Janelle Salaun (Villeneuve), Elizabeth Williams (ÇBK)’a,
Yılın En İyi Beşi- Marina Mabrey (ÇBK), Kayla Mc Bride (Fenerbahçe), Leonie Fiebich (Casademont Zaragoza), Emma Meesseeman (Fenerbahçe), Eziyoda Macbegor (Prag)’a,
Sportif Miras Ödülü- Sonja Vasic’e,
En Değerli Oyuncu (MVP)- Emma Meesseeman (Fenerbahçe)’a takdim edildi.
Törende, FIBA Avrupa Başkanı Jorge GARBAJOSA da bir konuşma gerçekleştirdi.
Organizasyon hakkında bir mesaj yayınlayan MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu, “Dünya çapındaki bu önemli organiasyonun kentimizde yapılmasının gururunu bizlere yaşatan ve başarılı geçmesini sağlayan Mersin Valimiz Ali Hamza Pehlivan’a, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e, Yenişehir Belediye Başkanı Başkanı Abdullah Özyiğit’e, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi. 
Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.