TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU MERSİN İL TEMSİLCİSİ MESİAD’ I ZİYARET ETTİ

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU MERSİN İL TEMSİLCİSİ MESİAD’ I ZİYARET ETTİ

Türkiye Kayak Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ali Güngör, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ ne ziyarette bulundu.

Özellikle kayak turizmi açısından Türkiye’ nin en uygun bölgelerinden biri olan Karboğazı ile ilgili görüşmelerin yapıldığı ziyarette, Türkiye Kayak Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ali Güngör, MESİAD’ ın Karboğazı projesine sahip çıktığını ve her platformda Karboğazı ile ilgili açıklamalar yaptıklarını belirtti. Uzun süre yerde kalan kar kalınlığının, Karboğazı’ nın kayak turizminde Türkiye’ nin sayılı merkezlerinden biri olacağını vurgulayan Güngör; bölgenin Uluslararası kayak standartlarına uygun oluğunu da sözlerine ekledi. Karboğazı ’na gereken önemin verilmesi, projelerin hayata geçmesi için çalışmalara devam edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Ayrıca bölgede yerleşim alanı talepleri olduğunu ve kayak sporu eğitimlerini de yine bu alanda vermek istediklerini belirtti.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, MESİAD’ ın Uluslararası Kayak Federasyonu normlarına uygun ve kayak turizmi açısından Türkiye’nin en uygun, en güzel bölgelerinden olan Karboğazı ’nın doğa tabanlı turizme kazandırılması için çalışmalarına devam ettiğini vurguladı. Karboğazı Kültür Turizm Koruma Bölgesi’ nin kentimizin ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlayacağını söyleyen Başkan Engin; “2 etaptan oluşan turizm projesinin tamamlanması durumunda Karboğazı, Çukurova bölgesinin ülkemizin doğa tabanlı turizm üslerinden biri ve çevre illeri kapsayan ortak turizm merkezi olacaktır. Yılın 12 ayı kentimizi spor merkezi ve kış turizmi açısından marka haline getirecek bu bölgede yatırımların başlaması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz“ dedi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.