NARENCİYE FESTİVALİ BAŞLADI

NARENCİYE FESTİVALİ BAŞLADI

  1. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali gerçekleştirilen açılış ile başladı. MESİAD Başkanı Hasan Engin, festivalin açılış törenine katılarak festival alanını gezdi.

“MERSİN HALKI FESTİVALE SAHİP ÇIKMALIDIR”

  1. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali, Adnan Menderes Bulvarı ve Mezitli sahil şeridinde başladı. Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, gerçekleştirilen açılış törenine katıldı. Festival alanındaki stantları gezerek festival katılımcıları ile sohbet eden Başkan Hasan Engin, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Başkan Engin, yaptığı açıklamada Uluslararası Narenciye Festivali’nin Mersin’e marka kent olma yolunda büyük katkı sunduğunu ve Mersin halkının festivali sahiplenmesi gerektiğini dile getirdi. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’ne 25 ülkeden yüzlerce gösteri sanatçısı katılıyor. Renkli görüntülerin oluştuğu festivale katılan MESİAD Başkanı Hasan Engin, festivalin yapılmasında büyük bir emek ve özverinin olduğuna dikkat çekerek, festivalin Mersin’i dünyaya tanıtma noktasında önemli olduğuna vurgu yaptı.

AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

 

  1. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nin açılış törenine Mersin Valisi Ali İhsan Su, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, ilçe belediye başkanları, kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

7’İNCİSİ DÜZENLENİYOR

Mersin’de bu yıl 7. kez düzenlenen Uluslararası Narenciye Festivali, çeşitli ülkelerden katılımcıların gösterileriyle başladı. Festival için 70 kişilik ekip tarafından haftalarca süren çalışmalarla portakal, limon ve greyfurt gibi narenciye ürünlerinden tonlarca meyve kullanılarak yapılan vagon, uçak, helikopter, gemi, otomobil, ahtapot, gitar, fil, zürafa, kaplumbağa, ayı ve semazen gibi ilginç figürler, Akdeniz’in kıyısını süsledi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.