MTSO’DAN MESİAD’A ZİYARET

MTSO’DAN MESİAD’A ZİYARET

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, 16. Genel Kurul’da güven tazeleyen MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Kent ekonomisinin, sosyal ve kültürel yaşamının gelişmesi için birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesinin öneminin vurgulandığı ziyarette, kent ve bölge yatırımları da görüşüldü.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, “Sürekli sahada olup, tüm sorunları yerinde inceleyen, dinleyen, dokunan ve çözüm arayan Ayhan Başkan, kentimize yeni bir vizyon getirdi. Bölgemizdeki sorunlar, yatırımlar, çözüm önerileri için Ayhan Başkanımla birlikte hareket ediyoruz. Sonuca birlikte hareket edilerek ulaşılacağına inanıyoruz. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda sürekli yüksek enerji ve güler yüz ile çalışıyoruz. Bu yüzden MTSO Meclisi için zaman zaman ‘gülen meclis’ ifadesini kullanıyoruz. Bizlere gerçekleştirdikleri ziyaret için MTSO Başkanımız Ayhan Kızıltan ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, “Genç bireyleri aramıza alıp onlardan faydalanmamız,  tecrübelerimizden de onların yararlanmasını sağlamamız gerekiyor. MESİAD’ı gençlere verdiği önemden dolayı kutluyorum. Bu şehrin hem sosyal, hem ekonomik, hem kültürel hayatında önemli misyon sahiplenmiş, önemli görevler icra eden, bu kente gerçekten hem üyeler olarak katkı koymuş hem de dernek olarak topyekün büyük katkılar koymuş güzel bir STK’mızdır. MESİAD’a her zaman çok sıcak bakmışımdır.  Ama bu dönem sağlanan birliktelikten dolayı da ayrıca mutlu oldum. Kentin ihtiyacı olan ayrışmama, çatışmama, bir arada kalma, uzlaşı içinde, birlik içinde tüm herkesin kişisel hırslarını, çıkarlarını bir kenara atıp toplumun yararına harekete geçme örneğini MESİAD bir kez daha kentimize gösterdi” ifadelerini kullandı.

MESİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Adnan Gündoğdu görüşmede birlik ve beraberliğin sağlanmasının kente büyük katkı sağladığına dikkat çekerken MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Sefa Çakır, bu birlik çerçevesinde ortak alınan kararların sadece söylemde kalmaması gerektiğini belirtip icraata dönüşmesi için de birlikteliğin devam etmesi gerektiğini söyledi. Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cem Bucuge ise, “İş dünyasının menfaati için çalışan STK’ların cesurca konuşması, taleplerini dile getirmesi kolay değil. Ancak başkanlarımızın güler yüzü zor durumları hemen aşıyor. Onlar güldüğünde tüm kapılar açılıyor. Hepinize görevinizde başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonunda MESİAD Başkanı Engin, Başkan Kızıltan’a MESİAD’ın 30. yılı anısına plaket takdim etti.

 

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.