MİLLETVEKİLİ ÖZKAN, MESİAD’I ZİYARET ETTİ

MİLLETVEKİLİ ÖZKAN, MESİAD’I ZİYARET ETTİ

Mersin Milletvekili Hacı Özkan ve Ak Parti Yenişehir İlçe Başkanı Hayati Bülbül MESİAD 16. Dönem Yönetim Kurulu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette kentimizin yatırım ve sorunları, iş dünyasının talep ve önerileri görüşüldü.

Kentimizin sahip olduğu doğa ve iklimi ile özel kentlerden olduğunu söyleyen Milletvekili Özkan, “Mersin kumsalları, sıcak güneşi ile yaz turizmine, yoğun kar yağışı alan Toros Dağları ile de kış turizmine uygun bir kent. 9 tarım ürününde Türkiye birincisi olan, lojistik, sanayi, turizm ve tarım kentimizin sorunlarının tespiti ve çözüm yollarının aranması için sivil toplum kuruluşlarının dile getirdikleri bizim için önemlidir. Bu nedenle her fırsatta sivil toplum kuruluşları ile temas kuruyoruz” dedi.

Kent için yapılan yatırımların yanı sıra kentsel dönüşümün başlaması durumunda siyasi parti ayrımı yapmaksızın tüm belediyelere destek vereceklerini söyleyen Özkan, “Mersin’in dertleri ile dertlenmek zorundayız. Siyasi görüş ayrımı yapmadan her vatandaşımıza eşit hizmet sunmaya çalışıyoruz. Seçim döneminden sonra seçim çalışmalarımız sona ermekte ve vatandaşlarımıza hizmete başlamaktayız. Çünkü bu kente hizmet etmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Mersin Milletvekili Hacı Özkan’ın sürekli iş dünyası ve Mersinliler ile temasta olup, kendilerini dinlemesinden dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan MESİAD Başkanı Hasan Engin, ulaşım sorunları, kentsel dönüşüm, sanayici ve iş insanlarının sorunları, turizm bölgelerinde yatırımların başlamaması gibi birçok konuda çözüm taleplerini iletti.

Kardeşlik kenti Mersin’de Kent meclislerinin örnek olması gerektiğini söyleyen MESİAD Başkanı Engin, “Kent meclisleri merkeze uymadan, birlik ve beraberlik içerisinde kentimizin sorunlarının çözülmesi için adım atmalıdır. Aynı mahallelerde, aynı sitelerde oturuyoruz, aynı mekanlarda karşılaşıyoruz. Kente yatırım oluşturacak ve kenti geliştirecek kararlarda ortak akıl yürütmeliyiz, yan yana olmalı, birlikte adım atmalıyız” dedi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.