MESİAD’DAN NOKTA LOJİSTİK’E ZİYARET

MESİAD’DAN NOKTA LOJİSTİK’E ZİYARET

 

MESİAD Başkanı Hasan Engin, beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Nokta Lojistik firmasını ziyaret ederek firma sahibi Sabit Ahmetler ile bir araya geldi.

 

MESİAD Yönetimi, MESİAD’a üye iş insanlarını ziyaret etmeye devam ediyor. Üyeleri ziyaret eden MESİAD Yönetim Kurulu, üyeler arasındaki dayanışmayı arttırarak üyelerin sektörleri hakkında bilgi alıyor. Yapılan ziyaretlerde mevcut sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştiriliyor. Üye ziyaretleri kapsamında son olarak Nokta Lojistik firması ziyaret edildi. Ziyarette MESİAD Başkanı Hasan Engin, MESİAD Başkan Yardımcıları Rıdvan Arıç ve Ahmet Polat, Yönetim Kurulu Üyeleri Fevzi Boyraz, Mehmet Ali Akdemir, İrfan Karakuş ve ALİ Can yer aldı. MESİAD Yönetimi Nokta Lojistik firmasının sahibi Sabit Ahmetler ile bir araya geldi.

 

Başkan Engin, “Mersin’in lojistik üssü olması için bir engel yok”

Ziyarette konuşan Başkan Hasan Engin, Mersin ekonomisine lojistik sektörünün büyük bir katkısı olduğunu ancak lojistik sektörünün sorunlarının bir türlü çözülemediğini belirtti. Başkan Engin, “Mersin ülkemizin Kuzeyi ile Güneyi, Doğusu ile Batısı üzerinden geçen uluslararası taşıma koridorlarında yer almaktadır. Lojistik sektörü Mersin’e dünyanın her yerinden bir akış sağlamaktadır ancak maalesef görüyoruz ki sektörün sorunları bir türlü çözülemiyor. Geçtiğimiz yıllarda Mersin lojistiğin üssü olacak deniliyordu biz hala bu söylemin gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Mersin’in lojistik üssü olması için önünde hiçbir engel yok.” Dedi.

“Lojistik şehrinde hala yolların eksikliğini konuşuyoruz”

Nokta Lojistik firmasının sahibi Sabit Ahmetler ise yaptığı açıklamada, “ Başkanımız Sayın Hasan Engin’in dediği gibi Mersin’e dünyanın her yerinden bir akış sağlanmaktadır ve bu akışı sağlayanlar da lojistikçilerdir. Her yıl milyonlarca döviz lojistik sektörü sayesinde ülkemize girmektedir. Onun da ötesinde büyük bir istihdam alanı bizim burada taleplerimiz net, ulaşım ve ulaşımdan kaynaklı sorunlarımızın bir an önce çözülmesi gerekmektedir. 2019 yılında lojistik şehri Mersin’de maalesef hala yolların eksikliğinde ve trafik sorunundan söz ediyoruz. Umuyoruz ki en kısa sürede sorunlarımız çözüm bulur.

 

Ahmetler, son olarak açıklamasında MESİAD Yönetim Kuruluna ziyaretleri için teşekkür etti.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.