MESİAD’DAN MTOSB’YE ZİYARET

MESİAD’DAN MTOSB’YE ZİYARET

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD), Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek bölgeye ilişkin çalışmalara yönelik bilgi aldı.

 

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Rıdvan Arıç ve Abuzer Yavuz, Genel Sekreter Umut Çelik, Sayman Mehmet Ali Akdemir ile Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Turan ve Uğur Kuzucu Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Yönetim Kurulu Üyesi Seyfetullah Işık, Kürşad Haddat ve Denetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım ve Bölge Müdürü Halil Yılmaz’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

 

MTOSB Bölge Müdürlüğü’nde bölgenin yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Tekli, 4. Bölgenin tüm çalışmalarının tamamlandığını İfade etti. MTOSB Başkanı Sabri Tekli şu an 5. Bölge çalışmalarının sonuna gelindiğini, şu an ki aşamada Mersin Büyükşehir Belediyesi’ nin onay vermesinden sonra ise Bakanlığa gidileceğini belirtti.

 

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak konuşmasına başladı ve ” Mersin; Organize Sanayi Bölgesi, Limanı, yapımı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanı ve Mersin Ana Konteyner Limanı ile çok önemli bir konumda yer almaktadır” dedi. Çukurova havzasının önümüzdeki 5 yıl içerisinde Marmara havzası’ nın önüne geçeceğini de dile getiren Başkan Engin, MESİAD’ ın kente yönelik tüm çalışma ve projeleri yakından takip ettiğini sözlerine ekledi.

 

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.