MESİAD YÖNETİMİ ROBOTİK KODLAMA YARIŞMASINA KATILDI

MESİAD YÖNETİMİ ROBOTİK KODLAMA YARIŞMASINA KATILDI

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve MESİAD yönetim kurulu üyeleri, FRC Mersin Off Season 2019 Liselararası Robotik Turnuvası’nın açılış törenine katıldı.

Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi(MTSOB) ana sponsorluğunda ve Technokids ile JR Robotics iş birliğiyle düzenlenen yarışma Servet Tazegül Spor Salonu’nda yapıldı. MESİAD’ın da desteklediği robotik kodlama yarışmasına Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Baki Şimşek ve Alpay Antmen’in yanı sıra TUBİTAK Başkanı Hasan Mandal ile çok sayıda davetli katıldı.

MESİAD Başkanı Hasan Engin, yapılan yarışmaları yakından takip ederken bu yarışmanın kaybedeninin olmadığını yarışan tüm gençlerin kazandığını ifade etti. Gençlerin bilime teşvik edilmesini sağlayan her türlü projeye MESİAD olarak daima destek sunacaklarını aktaran Başkan Hasan Engin, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi(MTSOB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’yi de organizasyon için tebrik etti.

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan MTOSB Başkanı Tekli, FRC’nin dünyada düzenlediği robotik yarışmasının 30’uncu yılında, Fikret Yüksel Vakfı ile birlikte Türkiye’de bu yıl 3’üncüsünün Mersin’de yapılmasından son derece mutlu olduklarını söyledi

Vali Ali İhsan Su ise dünyada teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediğine, her gün yeni gelişmeler olduğuna işaret etti. Türkiye’nin de bu gelişmelere ayak uydurması gerektiğinin altını çizen Su: “Biz de ilimiz bazında ve ülkemiz genelinde hep birlikte bu çağa, bu teknolojiye ayak uydurmak için bir dizi çalışma yapıyoruz. Bu çalışmalardan birini de bugün ilimizde robotik yarışmalarla gerçekleştirmiş oluyoruz.”

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.