MESİAD VE ÖZEL KANADA OKULLARI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

MESİAD VE ÖZEL KANADA OKULLARI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

MESİAD ve Özel Kanada Okulları arasında MESİAD üyelerinin çocuklarına özel indirim ve avantajlar sağlayan protokol imzalandı.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) üyesi iş insanlarının çocuklarına indirimli lise eğitimi ve yurt dışında eğitim fırsatı sunan protokol Özel Kanada Okulları ile imzalandı. İngilizce ve Fransızca eğitim imkanı sağlayan okul, öğrencilere Kanada’da sınavsız üniversite tercih imkanı sunuyor. Lisede uygulanan eğitim programı sayesinde öğrenciler, hem Türk hem Kanada diploması alarak mezun olacaklar.

Başkan Engin, “Eğitim ve ticaret başta olmak üzere, her alanda birden fazla dil bilmek büyük avantaj sağlıyor. Dünyanın her noktasına ulaşmak ve rahatça iletişim kurmak için yabancı dil bilinmelidir. İmzaladığımız protokol sayesinde üyelerimizin çocuklarına indirimli ana dil İngilizce ve Fransızca kolej eğitimi verilecektir. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Türk ve Kanada lise müfredatlarının birbirlerine entegre edilmesi ile geliştirilmiş güçlü bir akademik program olduğunu kaydeden okulun kurucularından Özgün Serhat Gündeş ise, “Kanada, İngiltere, Amerika, Fransa, Avustralya ve Avrupa’daki üniversitelerin en çok tercih ettiği Kanada diploması ile uluslararası okulların seviyelerine uygun olan öğrenciler olacaktır. Birleşmiş Milletler tarafından da birçok kez dünyanın yaşam kalitesi en yüksek ülkesi seçilen Kanada’nın, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için en uygun, güvenli ve kaliteli seçeneklerden biridir.” dedi.

Kurucular Fulya Mümtaz ve Özgün Serhat Gündeş ile Danışman Suzan Baysal protokolü imzalayan MESİAD Başkanı Hasan Engin’e teşekkür etti.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.