MESİAD TARSUS BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

MESİAD TARSUS BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan ENGİN ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ali AKDEMİR, Sibel İNANDI ve Özgür EMİRE Tarsus Belediye Başkanı Sayın Dr.Haluk BOZDOĞAN’ı makamında ziyaret etti.


Ziyarette Tarsus’un belediyecilik ve iş dünyasına yönelik çalışmaların karşılıklı olarak hız kazandırılması ve nitelikli projelerin üretilmesi üzerine konuşuldu.
Başkan BOZDOĞAN “ Tarsus kent dinamikleri açısından bölgenin en fazla geçmişe ve yatırıma el verişli coğrafyası. Göreve geldiğimiz günden itibaren devrim niteliğinde kararlar alarak belediyemizin borcunu sıfırladık. Kendi makam aracım dahil tüm resmi araçları havuza çekerek belediyemize tasarruf sağladık. Bunun yanı sıra Tarsus kıyı kesiminin halkanın kullanıma açılmasına yönelik hem yerel de hem de bürokrasi nezdinde çalışmalarımız sürmektedir. Tarsus’un sahillerinden Tarsus halkı denize girmelidir. Eğitim ve sosyal alanında da açtığımız etüt merkezleri, okuma salonları, tam donanımlı kreş, çocuk-bilim ve Kadın Yaşam Akademisi Tarsus halkına kazandırdığımız projelerin başında yer almaktadır. Ayrıca kentimizin tarihsel geçmişi arkeoloji alanında çalışmalara ve buna bağlı olarak turizm faaliyetlerinin gelişmesi açısından da oldukça önemli. Kültür Bakanlığı’nın bu konuda Tarsus’a önem göstermesi sadece kentimize değil aynı zamanda ülkemiz içinde büyük katkı sunacaktır. MESİAD’ın Tarsus ilçesi içerisindeki projelere sahip çıktığını ve takip ettiğini biliyoruz, Tarsus ilçesinin Mersin’deki destekçisi olan MESİAD’a teşekkür edip ileri ki dönemlerde işbirliği içerisinde bulunmamızı temenni ediyorum. ” dedi.


MESİAD Başkanı ENGİN ise; “ MESİAD olarak Tarsus’un birçok açıdan ne kadar önemli bir kent ve tarihsel yerleşim alanı olduğunun farkındayız. Bölge sınırları içerisinde çalışmasını yaptığımız projelerimizden Karboğazı Kış Sporları Turizmi Projesi, Çukurova Bölgesel Havaalanı Projesi, Yenice Lojistik Merkezi ve Tarsus Kıyı Kesimi Projesi de bunun bir göstergesidir. Tarsus halkının hem ekonomik hem de sosyal açıdan refah seviyesinin yükselmesi kentin ülke içindeki farkındalığını da daha çok arttıracağının kanaatindeyim. Kentin marka değerinin yükselmesi iş dünyasının, yerel yönetimler ile koordinasyonlu çalışmaları sonucunda gerçekleşir. Ortak yürüteceğimiz projelerin yaptırım gücü ve niteliği kayda değer olacaktır. Tarsus’un sorunlarının farkındayız ve önemsiyoruz. Bizler bu konuda MESİAD olarak üzerimize düşen görev ne ise her zaman yapmaya hazırız.”dedi.

Her iki tarafta karşılıklı temennilerde bulunarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.