MESİAD, MTOSB VE MODEL FABRİKA’ YI ZİYARET ETTİ

MESİAD, MTOSB VE MODEL FABRİKA’ YI ZİYARET ETTİ

MESİAD Yönetim Kurulu, MTOSB ve Model Fabrikayı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Adnan Gündoğdu, Yüksek İstişare Kurulu Başkan Vekili Servet Çamurdaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıdvan Arıç ve Ahmet Polat, Genel Sekreter Sibel İnandı, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ali Akdemir, Seyfetullah Işık, Adem Bahattin Uzadalı, Ayla Gündoğdu, Kazım Altıoğlu, Sait Dervişoğlu, Osman Turan, Filiz Burakgazi ve Umut Çelik; Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTSOB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’ yi ziyaret etti.

Yapılan görüşmede sektör ve iş dünyasına yönelik fikir alışverişinde bulunuldu. Ardından Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan MTOSB, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğinde kullanıma sunulan Uygulamalı Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi – Model Fabrika ve Yenilik Merkezi ziyaret edilerek MTOSB Başkanı Sabri Tekli ve yetkililerden eğitimler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Her yıl büyüyerek ilgi odağı olan MTOSB’ mizde yer alan Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi’ nin kentimize büyük bir değer kattığını dile getiren MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, kentimizi daha ileriye taşıyacak bu tür önemli projeleri her zaman desteklediklerini ve bu projelerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başkan Engin; “Mesleki olarak gençleri atölye çalışmalarına, üretime yönlendiren, teknoloji ve yabancı dil eğitimini aynı çatıda buluşturan fabrikada savunma ve uzay teknolojilerinin yer alması gelecek adına umutlandırıcıdır” dedi.

MTOSB Başkanı Tekli ise; Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi ile gençlerimizin gelişmesi, eğitimlerini alması aynı zamanda işletmelerin verimliliğinin artırılmasının amaç edildiğini belirtti. Tekli,  “Ülkemizin geleceği ve sanayimizin daha da değer kazanması için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Burada sektörün içinde eğitimler vererek hem gençlerimizi yarına hazırlıyoruz hem de sanayicimizin ihtiyacı olan yetişmiş iş gücü oluşmasını sağlıyoruz” dedi.

Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi’ nde yerinde incelemeler yapıldıktan sonra ziyaret sona erdi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.