MESİAD, MEZİTLİ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ BASIN AÇIKLAMASI

BASINA ve KAMUOYUNA

 

Mezitli ilçesinde tarım alanlarını kapsayan sahada Küçük Sanayi Sitesi’nin yapılmasının planlanması üzerine açıklama gerekli görülmüştür.

 

Son günlerde kentimizde gündemi işgal eden ve tartışmalara neden olan Mezitli Küçük Sanayi Sitesi’nin tarım alanlarına yapılmasının planlanmasına karşı çıktığımızı belirtmek isteriz. Tarımsal üretimde ülkemizin gözbebeği olan kentimizde tarım alanlarını korumalı, yaşamımızın ve sağlığımızın güvencesi olan tarım için ekilebilir alanlara sahip çıkmalıyız. Sanayi üretimi asla vazgeçilmeyecek bir unsurdur; ancak her üretim planlaması doğaya, yeşil alanlara ve insan sağlığına uygun olmalıdır. Kentimizin göbeğinde yapılması planlanan Polipropilen tesislerinin yerine karşı kentin mücadelesi sürerken, Küçük Sanayi Sitesi acil kamulaştırma kararı ile limon bahçelerinin ortasına yapılmamalıdır.

 

Bakım onarım amaçlı Küçük Sanayi Sitesi’nin yapılmasına karşı değiliz. Ancak seçilen alana karşıyız. Bahsi geçen Küçük Sanayi Sitesi’nin aynı bölgenin Otoban kuzeyinde bulunan tarım dışı ve orman vasfını yitirmiş alanlara yapılması kentimizin yararına olacaktır. Yetkililerin gerekli adımları atacağını umuyoruz.

 

                                                                                    MERSİN SANAYİCİLERİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (MESİAD)

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.