MESİAD, MERKEZ İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI İLE BULUŞTU

MESİAD, MERKEZ İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI İLE BULUŞTU

19 Ocak 2022 Çarşamba günü Navona Otel’ de, MESİAD Üyelerinin ve Akdeniz Belediye Başkanı M.Mustafa Gültak, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz ve Mezitli Belediye Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ ın katılımıyla Mersin’ in yatırımlarının ve projelerinin görüşüldüğü; MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin moderatörlüğünde gerçekleşen toplantı geç saatlere kadar devam etti.

Toplantıya; merkez ilçe belediye başkanlarının yanı sıra Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (MTSO) Ayhan Kızıltan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Hamit İzol, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, tüm konuklara ve MESİAD ailesine hoş geldiniz dedi.

Pandemi nedeniyle ara verilen MESİAD-Kent buluşmalarının ikincisinin gerçekleştiğine değinen Başkan Engin, belediyelerin gerçekleştirdiği ve hayata geçmesi planlanan projelerin görüşüleceğini belirtti. Belediye Başkanlarının sosyal belediyecilik, kentsel dönüşüm gibi büyük çalışmalara imza attıklarını vurgulayan MESİAD Başkanı Hasan Engin; “Sanayicilerimiz, girişimcilerimiz, esnafımız son zamanlardaki yüksek enflasyondan dolayı olumsuzluklar yaşamaktadır. Bu konulara da değinecek olmamızın yanı sıra, belediyelerin hizmetleriyle ilgili bilgilendirme de başkanlarımız tarafından yapılacaktır.” Dedi. MESİAD Başkanı Hasan Engin, konuşmasını yapmak üzere sözü Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ a bıraktı.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, MESİAD ailesi ile birlikte olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi. Başkan Gültak konuşmasına; “Akdeniz, şehrin kalbidir.” diyerek başladı. Sözlerine devam eden Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Akdeniz’ in sorunları hallolmadan Mersin’ in sorunlarının hallolmayacağını da vurguladı. Mersin’ in en büyük sorunlarının imar ve kaçak yapı olduğunu da sözlerine ekledi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 4 merkez ilçe belediye başkanının yanında kentin dinamiklerini bir araya getiren MESİAD Başkanı Hasan Engin ve Yönetim Kurulu’ na teşekkürlerini sundu. Belediye olarak 6 temel ilkeden yola çıktıklarını bunların; hareket, eğitim, hemşehrilik, dayanışma, kentleşme ve ekoloji olduğunu açıkladı. Sanat ve spor ile ilgili etkinliklerin çoğunlukla gerçekleştirildiğine değinen Başkan Özyiğit, düzenlenen sergilerle de belediyenin ön plana çıktığını vurguladı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, belediye başkanları ve toplantıda bulunan protokol üyelerini selamladıktan sonra sözlerine devam eden Başkan Yılmaz; ”Son derece gerekli bir toplantının düzenlenmesini sağlayan başta MESİAD Başkanı Hasan Engin ve yönetimine teşekkür ederim. “ Konuşmasına devam eden Başkan Yılmaz, Toroslar Belediyesi olarak çelik belediyecilik anlayışının benimsendiğini, bu anlayışın sorunlara hızlı çözümler üreten bir yapı olduğunu belirtti. Sosyal belediyecilik anlayışı ile “Gönül Bağı” projesinin gerçekleştiği ve bu proje ile 60bin civarında vatandaştan arama geldiğini dile getirdi. Siyaset üstü bir bakışla, ortak stratejilerin belirlenmesiyle Mersin’ in gelişebileceğini vurguladı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, MESİAD ailesine ve konuklara selamlarını sundu. Başkan Tarhan, Mezitli ilçesini kültür-sanat kenti olarak adlandırdığını belirtirken yapılan çalışmaların ağırlıklı olarak kadınlar ve çocuklara yönelik olduğunu da sözlerine ekledi. Belediye olarak insan ve çevre odaklı hareket ettiklerini, sürdürülebilir kalkınma ve çevreyi önemsediklerini söyledi. Mersin’ de imar planları tamamlanan tek ilçe olduklarını vurgulayan Başkan Tarhan, nüfusun en çok arttığı ilçe olduğunu söyledi. Mezitli ilçesine değer kattıklarını, yaşamak için tercih edilen bir yer olduğunu, içinde bulunduğumuz bu yılda sahil çalışmalarının yenilenip, geliştirileceğini dile getirdi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ ın konuşmalarının ardından MESİAD üyelerinin merkez ilçe belediye başkanlarına sorular yöneltmesiyle 4 saat süren toplantı, soru-cevap şeklinde ilerleyerek yoğun katılım ile sona erdi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.