MESİAD, K.K.T.C. BAŞKONSOLOSU MENDELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

MESİAD, K.K.T.C. BAŞKONSOLOSU MENDELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

MESİAD Başkanı Hasan Engin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Zalihe Mendeli’yi ziyaret etti.

Ziyarette Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ticari ve sosyal ilişkiler ele alındı.  MESİAD Başkanı Hasan Engin, “MESİAD olarak her zaman iki ülke arasındaki ilişkiyi destekliyoruz. Kuzey Kıbrıs bizim için çok önemli. Anamur Dragon çayı içme suyu projesi Kıbrıs- Türkiye ilişkilerini güçlendirirken Mersin’in oynadığı önemli rol bizler için ayrıca kıymetlidir. Kuzey Kıbrıs’ı yavru vatan olarak değil, anavatan olarak görmekteyiz. Doğu Akdeniz enerji kaynakları sondaj çalışmaları, turizm, ticaret, inşaat ve eğitim alanındaki karşılıklı gelişen ilişkiler günden ileriye dönük işbirliği protokollerinin de zemini hazırlamaktadır” dedi.

Mersin’in kendileri için önemli bir kent olduğunu kaydeden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Zalihe Mendeli, Mersin’in barış harekatının çıkış noktası olduğunu söyleyerek “Ayrıca Mersin limanını da önemsiyoruz. Çünkü iki ülke arasındaki ticari ilişkilerde büyük önem arz etmektedir. İçme suyu projesi bizim için hayat oldu ve ekonomimize katkı sağlamaktadır. Kıbrıs’ın diğer bir önem verdiği konu ise eğitim. Üniversitelerimizi daha fazla nitelikli hale getirerek dünyadaki diğer üniversitelerin statüsüne taşımaktayız” dedi.

MESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Sibel İnandı ve Sait Dervişoğlu’nun yer aldığı ziyarette MESİAD Başkanı Engin, Başkonsolos Mendeli’ye MESİAD 30. Yıl plaketi takdim etti.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.