MESİAD ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASINI ZİYARET ETTİ

MESİAD ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASINI ZİYARET ETTİ

 

MESİAD Başkanı Hasan ENGİN ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ali AKDEMİR, Fevzi BOYRAZ, Ali CAN, Özgür EMİRE Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sinan CAN ve Yönetim Kurulunu ziyaret ettiler ve yeni seçilen yönetim kurulunu tebrik ederek başarılar dilediler.

Başkan CAN “ Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şubesi olarak; kentin ve bölgenin çevreyle ilgili sorunlarına ve eko sistemi etkileyen her türlü girişime oda olarak çok duyarlıyız. Mersin’in karşılaştığı çevre sorunlarına kayıtsız kalmıyoruz. Hem bilimsel hem de teknik açıdan görüşlerimizi her platformda aktarıyoruz. Belediyelerin kentteki atıkların geri dönüşümünü sağlayarak sıfır atık kapsamında ekonomiye kazandırılması önem taşımaktadır. Termik santral, Nükleer santral ve Balık çiftlikleri projelerine karşı bir duruş sergilemekteyiz. Kent için yatırımların önce çevresel etkilerinin dikkate alınması gerekliliğini savunmaktayız. MESİAD gibi güçlü bir kurum ile ilerleyen dönemlerde işbirliği protokollerinde ve projelerde çalışmak isteriz.” Dedi

Başkan ENGİN ise; “MESİAD ekonomik, sosyal ve kültürel konulara duyarlıdır. Bu konularda aktif rol almaktan kaçınmaz. Kentimizdeki ve bölgemizdeki doğru yatırımların destekleriz fakat yanlış olduğunu düşündüğümüz yatırımların da karşısındayız. Nükleer santralin yerini konum olarak doğru bulmuyoruz. Böyle projelerin en önemli iki unsuru; güvenli ve sağlam olması gerekmektedir. Diğer bir açıdan 1/100 binlik planlarda işaretlenen Mersin Konteyner Ana liman sahasına yapılması planlanan polipropilen tesisi Mersin’in kalbine saplanan bir hançerdir. Bu yapı ekolojik sisteme zarar verdiği gibi, turizm ve liman ticaretinin de önünü kesecektir. MESİAD bunun gibi çevresel olaylarda aktif rol oynar. Özellikle Mersin Nefes İstiyor projesi de bunun bir kanıtıdır. Bu proje kente ve kent halkına hem sosyal hem de ekolojik bir katkı sunan projedir. Biz MESİAD olarak sizlerle hem istihdam hem de sosyal sorumluluk alanlarında işbirliği yapmaya daima açığız. Kent’e yararı olacak her türlü işbirliğinde MESİAD vardır.” ifadelerini kullandı.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.