MESİAD BAŞKANI HASAN ENGİN’İN 15 TEMMUZ MESAJI

MESİAD BAŞKANI HASAN ENGİN’İN 15 TEMMUZ MESAJI

 

Ülkemiz, Cumhuriyet kazanımları ile birlikte demokrasiyle yönetilmeye başlanmıştır. Ülkemizde yaşayan herkesin ve her kesimin seçme ve seçilme hakkına sahip olduğu Cumhuriyet, en büyük kazanımlardandır. Büyük mücadeleler sonucu elde edilen bu kazanıma hep birlikte sahip çıkmalıyız. Daha önce birçok defa yaşanan darbeler, postmodern darbeler ve muhtıralar ile ülkemizde demokrasi zarar görmüştür. 15 Temmuz Darbe Girişimi ile de ülkemizin demokratik tarihine kara bir leke sürülmüştür. Cumhuriyet ve demokrasi değerleri ile bağdaşmayan, sonuçları insan haklarına ve halkın iradesine aykırı olan darbelere karşı en iyi cevabı halkımız 15 Temmuz’da vermiştir.

İnsanlarımızı ve en çok da gençlerimizi ağlarına düşüren karanlık yapılara karşı çıkılmalıdır. Gençleri devlet kurumlarından başka herhangi bir yere teslim etmemeliyiz. Özellikle eğitim kurumlarına sızan ve burada gençleri ele geçiren emperyalist işbirlikçi terör örgütü FETÖ ve benzeri karanlık güçlere karşı gençlerimizi iyi eğitmeliyiz.

Ülkemizin bir daha böyle karanlık günler yaşamaması için anayasal düzenlemeler ve gerekli yapısal reformlar yapılmalıdır. İnsan hakları, ifade özgürlüğü, çevre ve doğa, hayvan hakları başta olmak üzere kapsayıcı düzenlemelerin yapılması demokrasi harcımızı güçlendirecektir. Güven ortamının sağlanması için ilerici demokrasi ve adaletin tesisi güçlü Türkiye’nin önünü açacaktır. Bütün bunların sağlanması ülkemizin ekonomik kalkınmasına da katkı sağlayacaktır.

Cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda yaşamak isteyen Anadolu halkları ve güçlü demokrasi karşısında duracak herhangi bir gücün olamayacağını biliyoruz. Ülkemizin bir daha böyle karanlık günler yaşamamasını diliyor, 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi hayatını kaybeden bütün demokrasi şehitlerini saygıyla anıyorum.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.