MESİAD Başkanı Engin’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yayımladığı mesajla kutladı.

Yapısal ve kalıcı reformlar vurgusunda bulunan Başkan Engin şu ifadeleri kullandı:“Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyada eşi ve benzeri olmayan Kurtuluş mücadelemiz sonrası kurulan Türkiye Cumhuriyeti, işgal altındaki bütün ülkelere ilham olmuştur. Vatanını ve özgürlüğünü savunmak için bütün varlığını ortaya koyan Anadolu insanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde destan yazmıştır.

Daha önce birçok kez kurtuluş mücadelesi verdiğimiz gibi; bugün de zorlu durumlardan kurtulmak ve ülkemizi ileriye taşımak için kucaklaşmalı ve birlikte hareket etmeliyiz.  Demokrasi, hukuk ve adalet olguları doğrultusunda, üretim ve sanayileşmenin önünü açacak yapısal reformlar ile ülkemizi ileriye taşımalıyız. Birçok kaynak ve hammaddeye sahip ülkemizin üretimlerini arttırarak, emperyalist ülkelerin ürünlerine ihtiyaç duymadan ilerlemeliyiz.

Bu duygu ve düşünceler ile Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.