MESİAD BAŞKANI ENGİN’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 100. YILI MESAJI

MESİAD BAŞKANI ENGİN’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 100. YILI MESAJI

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı sebebi ile mesaj yayımladı. Başkan Engin mesajında şu ifadelere yer verdi:

“30 Ağustos; ülkemiz için dönüm noktasıdır. Anadolu insanımızın işgalci güçlere karşı verdiği mücadele sonucunda zafer kazanan ülkemiz tüm dünyaya Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, birliğini, bütünlüğünü göstermiş, emperyalist güçlere karşı mücadele veren ülkelere ilham olmuştur.

100 yıl önceki mücadeleci ruhumuz, bugün de devam etmektedir. Ülkemizin gelişmesini engellemek isteyen, kalkınmasının önüne taşlar koyan emperyalist güçlere karşı duruşumuz aynıdır.

Kurtuluş mücadelemizdeki birlik ve beraberlik ruhu ile hareket etmeli, ülkemizin refah seviyesini artırmak için üzerimize düşeni yapmalı, sevgiyle kucaklaşmalıyız. Ülkemizi demokrasi ile kalkındırıp, anayasal ve yapısal reformlar ile ülkemizi daha da güçlü kılmalıyız. Stratejik konumda yer alan ülkemizin güçlü olması yarınlarımızı daha da güvence altına alacaktır. Cumhuriyetin yapı taşlarını dizmek için Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm yurttaşlarımızın yaşadığı olumsuzluklara rağmen kazanılan zaferimizi büyük bir coşku ile kutluyoruz.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, milli mücadelemizi taçlandıran 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum“

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.