MESİAD BAŞKANI ENGİN’DEN TEBRİK

Uzun zamandır aktif hale getirilmesi için çalışmalar yürüttüğümüz Taşucu Seka Limanı ve kentimizin trafik yükünü önemli oranda azaltacak Çeşmeli-Taşucu yolunun 1. kısım ihalesinin yapılması kentimiz adına bizleri sevindirmiştir.

Taşucu Seka Limanı’nın özelleştirilerek kentimize daha fazla yarar sağlayacak şekle getirilmesi için birçok kez bölgede incelemeler yaparak açıklamalarda bulunduk.  Taşucu Seka Limanı’nın aktif hale getirilmesi ile bölgemizin ekonomik değeri artacaktır. İç Anadolu Bölgesi için ihracat ve ithalat limanı olacaktır. Ayrıca atıl durumda bulunan Seka Kağıt fabrikası alanının ekonomiye kazandırılması, hatta bu alanın serbest bölge olarak kullanılması katma değer ve istihdamı arttıracaktır.

11 Mayıs 2021 tarihinde Taşucu Seka Limanı’nın demiryolu ile İç Anadolu Bölgesine bağlanmasını istedik. İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde dökme yükler, tarım, hayvancılık ve madensel yükler için ticaret limanı olacaktır.

Taşucu Seka Limanı için teklif sunan MESİAD Üyesi CEY Grubu Ortak Girişimi’ni kutluyor, başarılar diliyorum.

ÇEŞMELİ-TAŞUCU YOLU

Uzun yıllardır kentimizin trafik yükünü hafifletmesi için beklediğimiz Çeşmeli-Taşucu Otoyolu ihalesinin gerçekleşmesi bölgemizde memnuniyetle karşılanmıştır. Özellikle yaz aylarında tatil için kentimize gelen vatandaşların yoğunluğu neticesinde bu yol çile yoluna dönüşmektedir.

Proje için Kolin İnşaat, 3 yıl yapım, 13 yıl işletme şartı ile 4 milyar 889 milyon 885 bin lira teklif etti. Çeşmeli-Kızkalesi arası 1. etap olan 50 kilometrelik kısım için bir an önce yer teslimi ile sözleşme yapılmasını diler, firmaya projenin tamamlanmasında başarılar diliyorum.

 

Hasan ENGİN

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.