MESİAD BAŞKANI ENGİN’DEN, ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ AKDUMAN’A ZİYARET

MESİAD BAŞKANI ENGİN’DEN, ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ AKDUMAN’A ZİYARET

 

MESİAD Başkanı Hasan Engin, Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman’ı ziyaret etti.

Son zamanlarda turistlerin tercihi olan ve dünyada gelişen “doğa tabanlı turizm”, Karboğazı Turizm Projesi, Çamlıyayla Baştepe bölgesinin turizme kazandırılması ve Karabucak ormanları başta olmak üzere birçok konu ziyarette görüşüldü.

Doğa tabanlı turizme önem verdiklerini ifade eden Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, “Piknik alanları, dinlenme alanları, kamping, bisiklet yolları, yaya yürüyüş yolları ve doğa sporları için düzenleme çalışmaları yapıldı ve yapmaya devam edeceğiz. Sayın Valimiz ile beraber Toroslar Dağları ve diğer orman alanlarını kentimize kazandırmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Ülkemizin akciğerleri konumundaki ormanlarımıza sahip çıkıyor, her bir ağaca önem veriyoruz. Gözetleme kuleleri ve diğer tesislerimizde orman koruma ekiplerimiz 7 gün 24 saat esasına dayalı çalışmalar yapıyor” dedi.

 

Yeşil alanların artan önemine değinen MESİAD Başkanı Hasan Engin ise, yaptıkları çalışmalardan dolayı Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman’a teşekkür etti. Engin, “Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ormanlarımıza sahip çıkıyor. Yanan ve yıkılan her ağacın yerine daha fazla ağaçlandırma çalışması yapılıyor, ormanlarımız gençleştiriliyor. Orman kenti konumundaki Mersin’de her zirve ve her nokta ulaşılabilir duruma getirilmiştir. Yangına karşı bütün önlemlerin alınması sayesinde ve hızlı müdahale ile ormanlarımız yangınlara karşı korunuyor” ifadelerini kullandı.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.