MESİAD BAŞKANI ENGİN’DEN ABD’YE 1915 OLAYLARI TEPKİSİ

MESİAD BAŞKANI ENGİN’DEN ABD’YE 1915 OLAYLARI TEPKİSİ

ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 Ermeni olayları ile ilgili ‘soykırım’ kelimesi kullanmasına tepki gösteren MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, “Türkiye’ye iftira atacağına ABD kendi kanlı tarihine baksın” dedi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarına ilişkin yayımladığı mesajındaki “sözde soykırım” ifadesine ilişkin tepki gösteren Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, “Tarihi kanlı katliamlarla dolu olan Amerika Birleşik Devletleri’nin sözde Ermeni soykırım iddiaları siyasi ve çıkar amaçlı karardır, gerçekleri inkar ve çarpıtmaktan başka bir anlam taşımamaktadır” dedi.

Başkan Engin açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Kendi ülkesinde on binlerce Kızılderili’yi katleden, Vietnam, Irak, Suriye, Afganistan başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde katliamlar yapan, Ortadoğu’yu yıllardır kan gölüne çeviren ABD Başkanı Joe Biden’ın yaptığı sözde soykırım açıklamalarını kınıyor, siyasi çıkarlar uğruna ülkemize iftiralar atılmasını kabul etmiyoruz. Tarihten düşmanlık çıkararak çıkar sağlayan ABD, bölgemizin barış ve huzurunu hedef alarak, bölgedeki gücünü artırmaya çalışmaktadır.

Soykırım iddiası ile ülkemize iftira atan Avrupa ülkeleri de kendi tarihlerine bakarak, 2. Dünya savaşında katlettikleri 30 milyon insanı görmeliler. 1915 yılında Türk-Ermeni toplumları arasında yaşanan olayların çarpıtılarak, farklı şekilde yorumlanarak ülkemize karşı kullanılması kabul edilemezdir. Umarız ki bu yanlışlardan en kısa zamanda dönülerek tarihi belgeler yok sayılmaz. Unutulmamalıdır ki tarih 100 yıl geriden, masa başı yazılamaz.”

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.