MESİAD BAŞKANI ENGİN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

MESİAD BAŞKANI ENGİN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 101. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisiyle birlikte Türk milletinin egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu tüm dünyaya ilan ettiğini dile getirdi.

Engin, “23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisiyle birlikte Türk milleti egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu tüm dünyaya ilan etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ülkemizin çıkarlarını gözeten, milli haklarımızı savunan kararlara imza atılmıştır. Cumhuriyetimizin yeni nesiller ile sonsuza dek yaşaması ve her gencimizin Cumhuriyet bilinci ile yetişmesi için Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, milli egemenliğin ilan edildiği günü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Cumhuriyet ve demokrasi ışığında büyüyen her birey Türkiye’nin aydınlık geleceğini inşa edecektir” dedi.

Pandemi nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sevincinin sokak ve meydanlarda yaşanamadığını kayededen MESİAD Başkanı Engin, “Pandemi nedeni ile meydanlara çıkamamız bu milli günümüzü kutlamamıza engel olamayacaktır. Evlerimizde, balkonlarımızda aynı inanç ve ruhla milli bayramımızı en güzel şekilde kutlayacağız, bu büyük coşkuyu heyecanla yaşayacağız. Bu duygularla TBMM’nin açılışının 101. yıl dönümünde, ilk Meclis Başkanımız, Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.”

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.