MESİAD, BAŞKAN SEÇER’İ AĞIRLADI

MESİAD, BAŞKAN SEÇER’İ AĞIRLADI

MESİAD, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in katılımı ile kentimizin ve bölgemizin dünden bugüne projelerinin konuşulduğu toplantı düzenledi.

Toplantıya MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, MTSO önceki dönem Meclis Başkanı Mahmut Arslan, MERYAP Başkanı Nesim Ekinci, ÇUGİDER Başkanı Sibel Gelbul’un yanı sıra MESİAD Üyeleri katıldı.

Kentimiz ve bölgemizle ilgili ulaşım, yatırım, altyapı, üstyapı, turizm, tarım, liman ile lojistik başta olmak üzere birçok projesinin görüşüldüğü toplantı Tenis Kulübü Restoranda yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan MESİAD Başkanı Hasan Engin, kentimizin yatırım projelerinin yanı sıra iş dünyasının sorunlarını görüşmek, MESİAD üyelerinin fikir, talep ve önerilerini doğrudan yetkililere iletmeleri için toplantıyı düzenlediklerini belirtti. Periyodik olan düzenlenen toplantıların devam edeceğini söyleyen Başkan Engin, “Dünyanın en güzel kentlerinden olan Mersinimiz için her zaman çalışmalar yürüttük. Kent dinamikleri ile diyalog içerisinde sorunlara çözüm arıyoruz. Kentimizde sosyal hizmet, ekonomik ve çevresel yatırımlara, istihdam ve üretici girişimlere destek veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer, STK’ların görüşlerini önemsiyor. Taş binadaki önceki makam odasını sivil toplum kuruluşları için toplantı odasına çevirdi.” dedi.

STK ve iş insanlarının görüşlerine önem verdiklerini söyleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Kentimizde çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini sürekli alıyoruz. STK yönetimleri günün her saatinde bizlere kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.  Kentimizin her noktasına, her vatandaşımıza dokunuyoruz. İş dünyasının yarattığı istihdamları ve yatırımları önemsiyoruz. İş dünyasının önündeki engelleri kaldırıyoruz. Güzel Mersinimizin daha da güzelleşmesi için beraber ortak projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Bu önemli toplantıyı organize eden MESİAD Başkanı Hasan Engin eve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmalarından MESİAD üyeleri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e kentle ilgili sorular yöneltirken, Başkan Seçer tüm soruları tek tek cevapladı.

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.