MERSİN CEMEVİ, MESİAD’I ZİYARET ETTİ

MERSİN CEMEVİ, MESİAD’I ZİYARET ETTİ

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şube Başkanı Hasan Kılavuz ve Yönetim Kurulu üyeleri MESİAD’ı ziyaret etti.

Hoşgörü ve nezaketin önemine vurgu yapılan ziyarette birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu Memnuniyeti dile getiren MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, UNESCO tarafından 2021 yılının Hacı Bektaş-ı Veli ve sevgi yılı ilan edildiğini hatırlatarak, “Eşit yurttaşlık kapsamında Cemevleri yasal statüye kazandırılmalıdır. Toplum olarak ihyacımız kutuplaşmak değil; sevgi, barış ve hoşgörü ile birlikte yaşamaktır.” dedi.

Daha sonra söz alan Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şube Başkanı Hasan Kılavuz ise, “MESİAD kentimizde önemli çalışmalara imza atan önemsediğimiz bir kurumdur. Her zaman kentimize öncülük ederek, kent yatırımlarımıza damgasını vurmuştur. Yeniden seçilen Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve Yönetim Kurulu’nun kentimizde güzel işlere imza atmaya devam edeceğine inanıyoruz. Görevlerinde başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.