MERSİN “BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM” DEDİ

MERSİN “BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM” DEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz bize yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan milli dayanışma kampanyasına, Mersin Valisi Ali İhsan Su önderliğinde MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ile kentte bulunan oda, borsa ve STK başkanları tam destek verdiklerini açıkladı.

Korona virüsü dünya genelinde etkisini göstermeye devam ediyor. Türkiye’de virüsle mücadele hem tıbbi, hem ekonomik hem de sosyal yönleriyle sürüyor. Özellikle salgın nedeniyle faaliyetini durduran iş kollarında çalışanlara ve diğer ihtiyaç sahibi kimselere gelir yaratılmasına yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz bize yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan milli dayanışma kampanyasına Türkiye’nin dört bir tarafından destek gelmeye devam ediyor. Mersin’de oda, borsa, sivil toplum kuruluşu başkanları ve iş insanları Mersin Valisi Ali İhsan Su önderliğinde “Biz bize yeteriz Türkiyem” diyerek kampanyaya tam destek verdiklerini açıkladı. Açıklamaya MESİAD  Başkanı Hasan Engin, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, TÜİOSB Başkanı Gül Akyürek, MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş, MESOB Başkanı Talat Dinçer, MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer, MTB, MDTO, MESBAŞ ve AKİB’in temsilcileri katıldı.

Valilik binasında gerçekleştirilen açıklamada konuşan Vali Su, korona virüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili Mersin’de gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. İhtiyaç oldukça da tedbirlerin artırılacağını dile getiren Vali Su, “Bu tedbirler kapsamında bildiğiniz gibi 65 yaş üstü vatandaşlarımızla, kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızdan, evinde yalnız kalan veya herhangi bir yakını olmayan vatandaşlarımızın da ihtiyaçlarını valiliğimiz koordinasyonunda, ilçe kaymakamlarımızın başkanlığında kurduğumuz Vefa Sosyal Destek Gruplarıyla karşılıyoruz. Bu vatandaşlarımız 112’yi arayarak ihtiyaçlarını bildirebiliyorlar veya kurulan iletişim ağlarına ulaşabiliyorlar. Nereden ulaşırlarsa vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını evlerine kadar götürüyoruz. Maaşlarını da evlerinde teslim ediyoruz” dedi.

Bugünlerin birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma günleri olduğunu vurgulayan Su, “Bu çerçevede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Milli Dayanışma Kampanyası başlattı. Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu kampanyayı bizde ilimizde sürdürüyoruz. Özellikle alınan tedbirler sebebiyle mağdur olabilecek olan vatandaşlarımıza ilave bir destek sağlamak amacıyla böyle bir kampanya başlatıldı. ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ sloganı altında bu kampanyayı kentimizde yürütüyoruz. Biz valilik olarak başta ben olmak üzere vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız birer maaş bağışıyla bu kampanyaya katkı sunuyoruz. İlimizde bulunan oda, borsa ve sivil toplum kuruluşları da bu duruma kayıtsız kalmadı. Destek olacaklarını dile getirdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“KAMPANYAYA MESİAD OLARAK GEREKLİ DESTEĞİ SUNACAĞIZ”

Vali Su’nun konuşmalarının ardından oda, borsa ve STK başkanları tek tek söz alarak kampanyaya desteklerini açıkladılar. Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Başkanı Hasan Engin, zorlu mücadeleye destek amacıyla kent önderlerini bir araya getirdiği için Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya teşekkür etti. Başkan Engin, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasına canı gönülden destek veriyoruz. Toplumsal sorunların karşısında he zaman devletimizin, milletimizin yanındayız. Kampanyaya MESİAD olarak gerekli desteği sunacağız. Üyelerimizde bireysel olarak desteklerini verecek” dedi. Başkan Engin, salgın hastalıkla mücadelede fedakarca çalışan sağlık emekçilerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.