MADIMAK’TA TÜM İNSANLIK YAKILMIŞTIR

Ülkemize musallat olan karanlık gladyo benzeri güçler birçok kez Anadolu insanını ayrıştırmaya ve çatıştırmaya çalışmıştır. Karanlık güçler ülkemizi kaotik ve iç savaş eşiğine getirmek için her türlü oyunu oynamış ve bu rolü bazı güçlere vermişti. Uğur Mumcu cinayeti ile başlayan katliamlar zinciri devam etmiş, 2 Temmuz 1993’te sokaklarda bildiri dağıtarak insanları katliama davet edenlere herhangi bir müdahale yapılmaması sonucu, Sivas Madımak Oteli 33 can ile birlikte tüm insanlığa mezar olmuştur. Katliamın üzerinden geçen 27 yıla rağmen failler adalete teslim edilmemiştir. Sadece aydınlara değil, aynı zamanda Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeline de saldırı olmuş, parçalanan Atatürk heykeli yerlerde sürüklenmişti. Yakın tarihin en büyük katliamlarından olan bu olayla tüm insanlığa saldırı olmuş, vicdanları derinden yaralamıştır. Bu olaylar neticesinde ülkemize önemli oranda güç ve moral kaybettiren 1994 ekonomik krizi yaşanmıştır.

Toplum olarak ihyacımız kutuplaşmak değil; sevgi, barış ve hoşgörü ile birlikte yaşamaktır. İnsanları yakan, katleden ve ayrıştıranları kınıyorum. Katliamların bir daha yaşanmamasını diliyor, Sivas’ta yitirdiklerimizi saygı ile anıyorum. Bu ülkede ‘Madımak’ların bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum.

 

HASAN ENGİN

MESİAD Başkanı

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.