KİTAP FUARI KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

KİTAP FUARI KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

Bu yıl 5’incisi düzenlenen CNR Mersin Kitap Fuarı’nın açılışı yapıldı. MESİAD Başkanı Hasan Engin düzenlenen açılış törenine katıldı.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği(MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, CNREXPO Yenişehir Fuar Merkezi’nde düzenlenen açılışa katıldı. Başkan Engin’in yanı sıra açılışa Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve çok sayıda davetli katıldı.

1 Aralık 2019 tarihine kadar ziyaretçilerini bekleyecek fuarda MESİAD da stant açtı. MESİAD standını Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Başkanı Pir Hasan Kılavuz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti.
Açılışın ardından MESİAD Başkanı Hasan Engin ve MESİAD Başkan Yardımcısı Rıdvan Arıç fuarı gezerek Yazar Celal Temel ile bir araya geldiler.

ENGİN, “FUAR KİTAPSEVERLER İÇİN BİR FIRSAT”

Başkan Hasan Engin, yaptığı açıklamada 5. CNR Mersin Kitap Fuarı’nın kentteki kitap severler için bir fırsat olduğunu ve fuarın kitaplarla sıkı bir bağı olan Mersin halkının ilgisini de çektiğini ifade etti. Yazarları ve okuyucuları buluşturan fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ettiğini aktaran Başkan Engin, fuarın her yıl düzenlenmesinin kültürel anlamda Mersin için faydalı olacağını söyledi.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından 12 bin 500 metrekare alanda gerçekleştireceği fuar, binlerce kitapseveri ağırlayacak. Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, kitap okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla düzenlenen fuar CNR Mersin Kitap Fuarı beşinci kez kitapseverlerle buluşuyor.

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.