HDP HEYETİ, MESİAD’DA İŞ DÜNYASININ SORUN VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ

HDP HEYETİ, MESİAD’DA İŞ DÜNYASININ SORUN VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ

‘İş ve Aş Buluşmaları’ kapsamında MESİAD yönetimi ile bir araya gelen HDP heyeti iş dünyasının sorun ve taleplerini dinledi.

Ekonomi Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan ve beraberindeki heyete sanayici ve iş insanlarının taleplerini aktaran MESİAD Başkanı Hasan Engin, tüm siyasi partilerin TBMM çatısı altında uzlaşmalarının ülkemizin yararına olacağını kaydederek, birlikte ve yan yana yürüyen Türkiye’nin daha huzurlu olacağını kaydetti. Yatırımların önünde engel oluşturan her sorunun çözülmesi durumunda yatırım ve istihdam oranlarının artacağına dikkat çeken Başkan Engin, kentimizin sorunlarının yanı sıra, yapısal reformlar, yeni anayasa çalışmaları, ekonomi ve demokrasi konularında düşüncelerini HDP heyetine iletti.

İş dünyası temsilcilerinin düşüncelerinin kendileri için önemli olduğunu belirten Garo Paylan ise, işçi ve işverenlerin daha iyi şartlara sahip olmaları için İş ve Aş Buluşmaları kapsamında çalıştıklarını kaydetti. Paylan, “Mersin’de bulunan sivil toplum örgütleri ve meslek odaları, emekçiler, esnaflar, kadınlar, gençler, çiftçiler ve işsiz yurttaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinleyeceğiz ve çözüm önerilerini aktaracağız” dedi.

Konuşmalarından ardından MESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Ekonomi Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan ve beraberindeki heyete düşüncelerini aktardılar.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.