ELVAN, MERSİN’İN NEFES ALANINI İNCELEDİ

ELVAN, MERSİN’İN NEFES ALANINI İNCELEDİ

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, inşaat çalışmaları devam eden Millet Bahçesinde incelemelerde bulundu. Çalışma bölgelerini tek tek gezerek yetkililerden bilgi alan Elvan, “Mersin’in dünyanın en güzel kentlerinden biri olduğunu söyledi. Mersin’in değerini herkesin bilmesi gerekiyor” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, beraberinde Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, MESİAD Başkanı Hasan Engin ve protokol üyeleriyle birlikte inşaat çalışmaları devam eden Millet Bahçesinde incelemelerde bulundu.
Elvan, “Mersin her yönüyle dünyanın birçok yöresinde bulamayacağınız güzellikleri bünyesinde barındırıyor. Ancak biz bunları fonksiyonel hale getirmeliyiz, halkın cıvıl cıvıl ziyaret ettiği, çocukların oynaştığı mekanlara dönüştürmeliyiz. Bu projede de tüm STK’larımız, odalarımız, belediyelerimiz, bakanlıklarımız var. Tüm arkadaşlarımızın katkılarıyla bu proje ortaya çıktı. Sadece statla yola çıktık ama şu anda geniş bir bölgeyi buraya entegre ettik. Millet bahçesinin yanı sıra Müftü Deresinin 2 köprü arasındaki bölgede de ıslah çalışmasına hemen başlıyoruz. Oldukça büyük bir alanı kapsayacak. Vatandaşlarımız burada rahat bir nefes alabilecekler. Mersin’de yaşayan hemşehrilerimizin yaşam kalitesini biraz daha yukarı doğru çekmiş olacağız. Burayı görünce gerçekten çok mutluyum, huzurluyum. Biz istiyoruz ki 7’den 70’e her kesim bu bahçeyi kullanabilsin. Buradaki amacımız Mersin’de bir şeyler yapacaksak ortak akılla yapalım, bunu birlikte yapalım, birlikte karar verelim. Herkesin evet diyeceği projeler olsun. Olması gerekende bu diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
MESİAD ile kente katkı sağlayan diğer STK ve odalara teşekkür eden Elvan, işbirliği ve uyumun Mersin’e kazandıracağını kaydetti.

BAŞKAN ENGİN: MERSİN BU ALANDAN NEFES ALACAK
Projenin hayata geçirilmesi için geçtiğimiz yıl Ankara ve Mersin’de çeşitli girişimlerde bulunduklarını hatırlatan MESİAD Başkanı Hasan Engin, “Sahil kenti Mersin’in kent merkezinde denize girilecek mavi, nefes alınacak yeşil alan yok denecek kadar az. Bu anlamda bu projenin Mersin’e kazandırılması için önemlidir. Çalışmaları başarılı şekilde ilerleyen projenin tamamlanması ile Mersin bu alandan nefes alacak. Geçen sene sayın Bakanımız Lütfi Elvan’ı Ankara’da ziyaret edip projeyi aktardıktan hemen sonra Mersin’e gelip bu alanı bizimle inceledi, yapılması için girişimlerde bulunacağına dair söz verdi. Daha sonra yaptığı girişimler sayesinde bu proje hayata geçirildi. Sayın Lütfi Elvan Bakanımıza ve yine projede emekleri ve destekleri büyük olan Akdeniz Belediye Başkanımız Mustafa Gültak’a teşekkür ediyor, projenin Mersin’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.