DEVA PARTİSİ ÇEVRE VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ EYLEM PLANI TOPLANTISI’ NI KONFERANS SALONU’NDA YAPTI

Deva Partisi Çevre ve İklim Değişikliği Eylem Planı tanıtım toplantısı MESİAD Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Çevre ve iklim değişikliğini konu alan toplantıya; DEVA Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyeleri Sedat Kadıoğlu ve Tuğba Tapsız, DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Sinan Can, Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Necmi Birim ve çok sayıda konuk katılım sağladı.

DEVA Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu dünyanın geldiği nokta ve yaşanan felaketlerden dolayı doğa ve çevreye sahip çıkmanın öneminin arttığına dikkat çekti. Deva Partisi Çevre ve İklim Değişikliği Eylem Planı kitapçığında ülkemizin bütün doğa ve çevre sorunlarına yer verildiğini, bu sorunların çözülmesi ile ülkemizin yarınlarının garanti altına alınacağını kaydetti.

DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, ev sahipliğinden dolayı MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin’e teşekkür etti. Cenkcimenoğlu, çevreyi ve doğayı önemseyerek daha yeşil bir gelecek için oluşturulan eylem planından kısaca bahsetti.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin kuruluşundan bugüne yaptığı çalışmalarını ve tüm söylemlerini çevreyi, imar planlarını dikkate alarak gerçekleştirdiğini belirtti. Başkan Engin; “MESİAD ve Mersin olarak bizler yatırımlara ve projelere karşı değiliz; çalışmaların, yatırımların doğaya ve planlara uygun olması gerekmektedir.  Geç kalınmadan doğa dostu yeşil yatırımlar için adım atılmalıdır” diye sözlerine ekledi.

Deva Partisi Çevre ve İklim Değişikliği Eylem Planı tanıtım toplantısı soru- cevap şeklinde ilerleyerek sonlandı.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.