CNR İMOB MERSİN MOBİLYA FUARI KAPILARINI AÇTI

CNR İMOB MERSİN MOBİLYA FUARI KAPILARINI AÇTI

 Akdeniz Bölgesi’nin en büyük mobilya fuarı olan CNR İMOB Mersin, düzenlenen resmi açılış töreniyle ziyaretçilerine kapılarını açtı. Kent protokolü ile açılış kurdelesini kesen MESİAD Başkanı Hasan Engin, “Mersin’de son yıllarda artan mobilya üretimi ile birlikte; ulusal çapta başarı sağlayan firmalarımız var” dedi.

 CNR İMOB Mersin Mobilya Fuarı açılış töreni; AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ve CNR Holding Pazarlama ve İletişim Direktörü Yıldırım Ünverdi’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Tüm protokol üyeleri dün İzmir’de meydana gelen deprem sonucu yaşanan can kayıpları nedeniyle üzüntülerini dile getirerek, depremlerin bir daha yaşanmamasını dilediler.

BAŞKAN ENGİN: ULUSAL ÇAPTA BAŞARI SAĞLAYAN FİRMALARIMIZ VAR

Fuar alanını gezerek katılımcılara başarılar dileyen MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, “Mersin’de son yıllarda artan mobilya üretimi ile birlikte; ulusal çapta başarı sağlayan firmalarımız var. Kentimizde üretimin arttırılması, hedeflenen pazar ve tanıtımların oluşturulması açısında fuarlar önemlidir. Mobilya üretiminde öncü kentlerden olan Mersin’de pandemiye rağmen fuara katılımlar bizleri mutlu etmiştir. Fuarların organize edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“MOBİLYA BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİĞİN SEKTÖRÜDÜR”

Her bir fuarın açılışının ülkenin ve bölgenin ekonomisine canlılık anlamına geldiği belirten AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, konuşmasına mobilya üreticilerine ve sektör temsilcilerine teşekkür ederek başladı. Mobilyanın her zaman olduğu gibi birlik, beraberlik ve kardeşliğin sektörü olduğuna dikkat çeken Hacı Özkan, “Mobilya dediğiniz zaman onda el emeği, alın teri ve göz nuru vardır. Haliyle ben sektörün fuara önemli bir canlılık getireceğine inanıyorum” dedi. İktidar olarak ticaretin önemini çok iyi bildiklerini ifade eden Hacı Özkan, “İş insanları ve iş yerleri olmazsa ülkemizin ekonomik olarak güçlenmesi çok zor. Biz her zaman üreticimizin, iş insanlarımızın, esnafımızın ve sanatkârlarımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Mobilya fuarının ülkeye, bölgeye ve kente hayırlı olmasını dileyen Hacı Özkan, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’e de fuarlarıyla ülke ekonomisine sağladığı katkı nedeniyle teşekkür etti.

“MOBİLYA İMALATÇILARIMIZ BİZİM GURUR KAYNAĞIMIZ”

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ise konuşmasında, 2020 yılının zorluklarına değinerek, “Önemli olan bütün zorluklara rağmen ayakta kalabilmektir. Ülkenin içinde bulunduğu olumsuzlukları önlemenin tek şeklinin bu olduğunu bilmemiz lazım” dedi. Mersin’in en büyük limana sahip olduğunu da anımsatan Abdullah Özyiğit, “Çevremizdeki büyük pazarlarla iş yapan, ürün gönderen güçlü firma ve markalarımız var. Demek ki; daha iyi ne yapabilirsek, bu bizim en büyük avantajımız olarak karşımıza çıkacak. Bu sayede kentimizi biraz daha öne çıkarabiliriz. Mersin’de son derece kaliteli üretim yapan, dünyanın dört bir yanına ürün satan önemli mobilya imalatçılarımız var. Bu imalatçılarımız bizim gurur kaynağımız. Amacımız bu firmalarımızın sayısını arttırmak ve bu sayede başta Mersin ilimiz olmak üzere bölge ekonomisine daha fazla katkı sağlamak” şeklinde konuştu.

“FUARIMIZI ULUSAL PLATFORMA TAŞIMALIYIZ”

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Abdülhamit İzol ise törende yaptığı konuşmasında ülkemizde ve dünyada yaşanan pandemi sürecine rağmen fuar gerçekleştirmenin önemine vurgu yaptı. Fuara katılan firmalara bir çağrıda bulunan Abdülhamit İzol, “Hemşerilerimize sesleniyorum. Sadece kentimizin mobilya sektörüne yönelik düzenlenen bu fuarı, artık ulusal platforma taşımalıyız. Fuarımız kentimizin dışındaki firmalara da açılmalı ki; kendi markalarımızı ülkemize daha iyi tanıtabilelim. Mersin ilimizin çok kaliteli mobilya markaları var. Bunu herkesin görmesi lazım” dedi.

200’ün üzerinde markanın ev ve ofis mobilyalarından bahçe ve yazlık mobilyalarına kadar yeni tasarımlarının sergilendiği fuarı, 9 günde binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bölgenin en prestijli fuarlarından biri olan CNR İMOB Mersin Mobilya Fuarı, devletin ve Uluslararası Fuarlar Birliği’nin (UFI) belirlediği yeni normale dönüş kriterleri kapsamında bir dizi önlem ile kapılarını açtı. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Yenişehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD), Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği (MEPİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve KOSGEB desteğiyle organize edilen fuar, 8 Kasım 2020 tarihine kadar Mersin CNR EXPO Yenişehir Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine ev sahipliği yapacak.

Fuar alanının gezilmesinden sonra açılış töreni MESİAD standında çekilen fotoğraflarla son buldu.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.