“BU ÜLKENİN DEMOKRASİ, EKONOMİ VE BERABERLİĞİNE KAST EDENLERİN KARŞISINDAYIZ”

“BU ÜLKENİN DEMOKRASİ, EKONOMİ VE BERABERLİĞİNE KAST EDENLERİN KARŞISINDAYIZ”

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıldönümü sebebi ile açıklama yapan MESİAD Başkanı Hasan Engin, “Bu ülkenin demokrasi, ekonomi ve beraberliğine kast edenlerin karşısındayız” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeni ile açıklama yapan Mersin Sanayicileri ve İş insanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, darbelerin ve darbe girişimlerinin ülkemize yeterince zarar verdiğini, bundan sonra vatandaşların darbelerin karşısında olacağını vurguladı.

Başkan Engin, “Ülkemiz darbeler, postmodern darbe, muhtıra ve darbe girişimleri sonucu insanlarını kaybetmiş, demokratik ve ekonomik yaşam sekteye uğratılmıştır. Cumhuriyet ve demokrasi değerleri ile bağdaşmayan, sonuçları insan haklarına ve halkın iradesine aykırı olan darbelere karşı en iyi cevabı halkımız 15 Temmuz’da vermiştir. Ülkemizi, demokrasiyi birlikte savunmanın ve beraberliğin gücünü 15 Temmuz 2016’da tüm dünyaya gösterdik. Ülkemizdeki bütün darbe ve darbe girişimlerine karşı çıktığımız gibi; bundan sonra da bu ülkenin demokrasi, bütünlük ve ekonomisine kast eden her türlü tezgahın karşısında olacağız” dedi.

Ülkemizin kalkınması için demokrasi ve ekonominin ayrılmaz iki kavram olduğunu söyleyen Engin mesajını şu şekilde sürdürdü:

“GENÇLİĞE SAHİP ÇIKMALI, İYİ EĞİTMELİYİZ”

“Bu ülkenin birlik ve beraberlik ruhuna, demokrasi ve adalet kavramlarına kast eden her oluşum insanlarımızı kullanmaya çalıştı. Özellikle eğitim kurumlarına sızan ve burada gençleri ele geçiren emperyalist işbirlikçi terör örgütü FETÖ ve benzeri karanlık güçlere karşı gençlerimizi iyi eğitmeliyiz. Gençleri devlet kurumlarından başka herhangi bir yere teslim etmemeliyiz.

REFORM VURGUSU

Güçlü demokrasi karşısında duracak herhangi bir güç yoktur. Sürekli hedef alınan demokrasi ve ekonomimizin güçlenmesi için gerekli olan anayasal reformlar yapılmalıdır. İnsan haklarına, çevreye, tüm canlılara ve halkın iradesine uygun düzenlemeler ülkemizin yararına olacaktır. Güven ortamının tesisi için demokrasi ve adalet, güçlü Türkiye’nin önünü açacaktır. Çağın gereklilikleri ve ülkemizin ihtiyacı oranında yapılacak her yeni düzenleme ön açacaktır. Demokrasi ve ekonominin ayrılmaz iki kavram olduğu gerçekliği ile; demokrasisi güçlenen ülkemizin ekonomisi güçlenecek, ülkemiz daha fazla kalkınacaktır. Cumhuriyet değerleri ışığında yaşamak isteyen halkımızın darbelere karşı çıkacağına ve tek vücut olarak iradesi ile ülkesine sahip çıkacağından eminiz.

Bu vesile ile hain darbe girişiminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ülkemizin de bir daha böyle karanlık günler yaşamamasını diliyorum.”

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.