BAŞKAN HASAN ENGİN TARIM FUARININ AÇILIŞINA KATILDI

BAŞKAN HASAN ENGİN TARIM FUARININ AÇILIŞINA KATILDI

MESİAD Başkanı Hasan Engin, 15. Mersin Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışına katıldı. Tarım ve Hayvancılık sektör paydaşlarını bir araya getiren fuar, 200’ün üzerinden firmanın katılımıyla kapılarını açtı.

Mersin CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi’ndeki fuarın açılışına Mersin Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Başkanı Hasan Engin ve yönetim kurulu üyeleri, CNR Holding İletişim Direktörü Reha Tartıcı, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hamit İzol, Yönetim Kurulu Üyesi Cem Bucuge, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, açılışta yaptığı konuşmada, Mersin’in potansiyelinin ortaya çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, fuar süresince yapılacak ikili görüşmelerin, Türkiye’nin ihracatına katkı sağlayacağını dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de Mersin’in tarım üretiminin ülke ekonomisi için önemli olduğunun altını çizerek, tarımın geliştirilmesi konusunda herkesin sorumluluğu bulunduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından kent protokolü fuarın açılış kurdelesini kesti.

Başkan Engin MESİAD’ın açtığı standa geçerek, burada gelen misafirlerle sohbet etti.

Yerli ve yabancı 200’den fazla firmanın ürünlerinin sergileneceği ve 40 bin ziyaretçi beklenen fuar, 8 Mart’ta sona erecek.

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.