BAŞKAN HASAN ENGİN GIDA FUARININ AÇILIŞINA KATILDI

BAŞKAN HASAN ENGİN GIDA FUARININ AÇILIŞINA KATILDI

MESİAD Başkanı Hasan Engin, 9. Mersin Gıda, Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı’nın açılışına katıldı. Gıda sektörünün paydaşlarını bir araya getiren 9. Mersin Gıda, Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği(MESİAD) Başkanı Hasan Engin, MESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Can, Sibel İnandı ve Özgür Emire, Mersin CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi’nde Akdeniz’in en büyük gıda fuarı olan 9. Mersin Gıda, Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı’nın açılışına katıldı. Fuarın açılışına MESİAD Başkanı Hasan Engin ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CNR Holding İletişim Direktörü Reha Tartıcı, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Fuarda açılış konuşmasını yapan CNR Holding İletişim Direktörü Reha Tartıcı, gerçekleştirdikleri fuarlar ile firmaları global ticaretin haline getirerek ihracata önemli katkılar sunduklarını söyledi. Mersin’in gıda ve paketlemede önemli bir değer haline geldiğini dile getiren Tartıcı, “Mersin geldiği nokta ile Türkiye ekonomisinin aynası konumundadır. Bu anlamda kentteki fuar sayımızı 16’ya çıkarttık. Fuarımız bu yıl başta Ortadoğu olmak üzere yabancı sektör temsilcilerini ağırlıyor” dedi.

 

BAŞKAN SEÇER: PAZARLAMA ÇOK ÖNEMLİ

Mersin’in her türlü imkanları sunan bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, pazarlamanın önemine vurgu yaptı. Üretilen mallara değer katılması gerektiğini ifade eden Başkan Seçer, belediye olarak önemli yatırımları hayata geçirdiklerini vurguladı.

VALİ SU: DÜNYANIN EN İYİ ZEYTİNİNİ BİZ ÜRETİYORUZ

Vali Su ise, Mersin’in tarım ve gıda sektöründe çok önemli potansiyele sahip olduğunu söyledi. Mersin’in muz, limon, çilek, erik üretiminde Türkiye birincisi olduğunun altını çizen Vali Su, “Ejder meyvesini, avokadoyu üretiyoruz. Dünyanın en iyi zeytinini biz üretiyoruz. O yüzden paketleme ve sunma çok önemli. Bu fuarlar bunun için çok değerli” diye konuştu.

BAŞKAN ENGİN “MERSİN’DE ULUSLARARASI GIDA VE TARIM FUARI YAPILMALI”

Konuşmaların ardından açılışı gerçekleştirilen fuarda MESİAD Başkanı Hasan Engin, Mersin Valisi Ali İhsan Su ile birlikte gıda firmalarının stantlarını gezerek firmalar hakkında bilgi aldılar. Açılışın ardından konuşan MESİAD Başkanı Engin, Mersin Gıda, Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı, Türkiye’nin gıda üretimi ve ihracatında önemli bir merkez haline gelen Mersin’de tüm gıda sektörünü bir araya getirdiğini kaydederek fuarın liman ve ticaret kenti Mersin’in ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını ifade etti. Başkan Engin, Mersin’in gıda ve bakliyatta önemli bir kent olduğunu ve örtü altı tarımda ürün çeşitliliğiyle hak ettiği konuma gelmesi gerektiği söyledi. Başkan Engin, Çukurova Havzası’nın tarım ürünleri ile verimlilik açısından dünyanın sayılı bölgelerinden biri olduğunu belirterek,  Mersin’de uluslararası bir gıda ve tarım fuarının yapılmasının önemine işaret etti.

MESİAD’ın açtığı stanta geçen Başkan Hasan Engin, burada gelen misafirlerle bir süre sohbet etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman, Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, TURAB Başkanı Canan Sunay,  ile çok sayıda iş insanı ve vatandaş MESİAD’ın açtığı stantı ziyaret etti.

Mersin Gıda, Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı, CNR EXPO Yenişehir Fuar Merkezi’nde 10 Kasım’a tarihine kadar açık kalacak.

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.