BAŞKAN ENGİN’DEN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

BAŞKAN ENGİN’DEN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine damga vuran ve tarihe yön veren bir zafer olduğunu dile getiren Başkan Engin, şunları söyledi: “Çanakkale, bir destandır. Tarihte eşine rastlanmayan bu eşsiz zafer, milletimizin bu topraklarda sonsuza kadar yaşama kararlığının tüm dünyaya ilanıdır. Çanakkale Zaferi’nde vatanın, milletin ölümsüzlüğü için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden kahramanlarımız, omuz omuza savaşarak milletimizi zafere taşımış, “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe kazımışlardır. “

Çanakkale şehitlerinin torunları olarak sorumluluğumuz, tarihin seyrini değiştiren kahramanlarımızın mirası olan vatanımıza tüm benliğimizle sahip çıkmak, istiklalimizden, istikbalimizden ve bağımsızlığımızdan hiçbir şekilde taviz vermemektir.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, “Bir daha böyle zaferlere ihtiyaç olmaması için kadını erkeği, genci yaşlısı omuz omuza aydınlık yarınlar için durmadan çalışıp üreteceğiz. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde bu toprakları bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. “

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.